Депутат від партії «НАШ КРАЙ» Володимир Луста: представники влади повинні вибрати одне — або займати державні посади, або йти в бізнес

 

Депутат Миколаївської обласної ради від партії «НАШ КРАЙ» Володимир Луста підкреслює, що поєднувати держслужбу і підприємницьку діяльність незаконно. Володимир Луста розкритикував главу Вітовської райдержадміністрації. Варто зазначити, що стосовно голови Вітовській райдержадміністрації Олександра Демчука складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Відзначається, що крім займаної посади держслужбовця, Демчук керує агропідприємством.

Депутат переконаний, що всі представники влади повинні діяти за законом і вибрати одне — або займати державні посади, або йти в бізнес.

«Я хотів би нагадати, що являюся екс-чиновником, який був звільнений за статтею Закону України «Про очищення влади». Тобто, я люстрований чиновник, і в принципі влада, яка зараз керує, висловила мені недовіру, яка полягає в звільненні і в позбавленні мене права займати державні посади протягом 10 років. Свого часу я був в аналогічній ситуації, як і людина, про яку ми говоримо (Олександр Демчук).  У 2005 році я став головою Снігурівської райдержадміністрації  і  тодішній президент Віктор Ющенко, як і сьогоднішній президент, проголосили таке гасло: бізнес і влада повинні існувати окремо. У 2005 році я був директором і власником невеликої приватної компанії. Це було правильне рішення — розділити владу і бізнес, я пішов з бізнесу, ні на кого його не переписавши: ні на дружину, ні на батьків. Ось що можна сказати про ту ситуацію — тоді і зараз, про те, як я до неї ставлюся», — сказав Володимир Луста.

Депутат підкреслив, що Демчук не міг не знати про заборону суміщення державної посади та підприємництва.

«Будучи депутатом обласної ради, людиною, яка просто цікавиться життям області, дізнається новини, волею чи неволею я максимально намагаюся відійти від участі у владі, хоча розумію, що, будучи депутатом, це неможливо. Проте, я розумію, що ця людина, на мою думку, є одним з небагатьох голів райдержадміністрацій, яка може реально робити корисні справи для району. Я вважаю, що він не міг не знати про заборону поєднувати державну посаду з будь-якою посадою в комерційних структурах. Більш того, як глава адміністрації, він не міг суміщати взагалі ніяку посаду, не кажучи вже про те, що він був виконавчим директором і проводив якісь виконавчі рішення і розпорядження. Іноді, читаючи такі матеріали, я задаю собі питання: невже такі речі можуть ще відбуватися, коли людина говорить одне, а робить зовсім інше? Не знаю справжніх причин, чому так сталося, але сподіваюся і вірю, що рано чи пізно такі речі у нас в країні відійдуть в сторону, і Україна почне жити новим життям», — підкреслив депутат.

 

За матеріалами інтернет-видання:https://mycity.mk.ua.

Теги: ,