«НАШ КРАЙ» закликає уряд доопрацювати пенсійну реформу та суттєво підвищити пенсії всім пенсіонерам без винятку

Уряд понад півроку годував пенсіонерів обіцянками про підвищення пенсій. Тепер Кабмін підбив підсумки “підвищення”. Понад половина українських пенсіонерів не отримали взагалі підвищення пенсій або воно становило менше 200 гривень – а це 6,5 млн. людей! Інакше, як знущанням щодо них, дії уряду назвати не можна.

За звітом Мінсоцполітики, у жовтні пенсії підвищено для 10,2 млн. (з 11,9 млн. пенсіонерів), але сплачено підвищену пенсію лише 6,9 млн. – розмір доплати яким перевищував 140 грн. Ті, у кого підвищення менше, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.

4,79 млн. осіб отримали доплату у розмірі до 200 грн., 2,07 млн. – 200–500 грн., 1,202 млн. –  500–1000 грн., і лише 2,083 млн. отримали доплату понад тисяча гривень.

Разом з тим, тільки на 11% зросли мінімальні пенсії учасників бойових дій, осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, родинам загиблих військових, шахтарів, інвалідів.

Уряд проігнорував людей з інвалідністю: віце-прем’єр Розенко визнав, що перераховані тільки трудові пенсії. Всі інші, які отримують так звані соціальні пенсії, в тому числі і люди з інвалідністю, мають зачекати на 1 грудня, коли відбудеться підвищення прожиткового мінімуму.

Урядова “реформа” осучаснила пенсії у 2017 році. Далі цей процес, як обіцялося, мав би бути автоматичним. Але у законі про пенсійну реформу відсутні положення про автоматичну індексацію пенсій, лише міститься згадка про рішення, яке має ухвалювати Кабінет міністрів.

Уряд вкотре намагається ошукати українців, видаючи незначне підвищення пенсій переважній більшості людей за своє неймовірне досягнення. Те, що вимагало суспільство, а саме – підвищення пенсій для всіх пенсіонерів до реального прожиткового мінімуму, не було виконано.

Порочна соціально-економічна політика уряду призвела до того, що Україна перетворилася на одну з найбідніших європейських країн. Постійні маніпуляції з субсидіями та соціальними виплатами, непрозора та незрозуміла пенсійна реформа заганяють пересічних українців в глухий кут.

«Наш край» закликає уряд негайно доопрацювати пенсійне законодавство та суттєво підвищити пенсії всім пенсіонерам без винятку.

Теги: ,