Україна має споживати власне вугілля, а не африканське, – “Наш край” вимагає повернути дотації держшахтам

Повернути на український ринок вітчизняне вугілля за рахунок зниження його собівартості та надання дотацій державним шахтам закликає партії “Наш край”. Про це йдеться у  зверненні співголови партії Олександра Мазурчака до Верховної Ради із закликом ухвалити поправки до держбюджету-2018.

За словами Мазурчака, підтримка шахтарів із бюджету – дасть можливість зберегти робочі місця та забезпечити розвиток державних шахт.

“Вже кілька років поспіль українська вугільна промисловість приходить у занепад. Державні шахти закриваються, шахтарі втрачають роботу. Скорочення шахт і скорочення видобутку вугілля призвели до того, що ми закуповуємо вугілля за кордоном, а його все одне не вистачає. Ми закликаємо поновити державну підтримку українських шахтарів та ухвалити правки до бюджету для зниження собівартості вугілля”, – заявив Олександр Мазурчак.

Він також додав, що собівартість виробництва однієї тони вугілля на державній шахті у середньому становить 2750 грн. за тону, а ринкова ціна за тону вугілля – 2200 грн. Через ряд соціальних зобов’язань, які беруть на себе держшахти, вони не можуть без допомоги держави знизити собівартість вугілля до ринкової ціни.

«Свого часу більшість привабливих шахт були приватизовані. Сьогодні влада має підтримати державні шахти та надати їм можливість розвиватися. Країна як ніколи потребує палива для отримання теплової та електричної енергії», – зазначив Олександр Мазурчак.

Теги: ,