«НАШ КРАЙ» проконтролює запровадження розширеної програми «Доступні ліки»

Партія «НАШ КРАЙ» із весни 2017 року уважно відстежує реалізацію програми «Доступні ліки». Весь цей час працювала телефонна “гаряча лінія”, на яку ми отримували чисельні скарги від громадян. Допомогу людям надавали також громадські приймальні партії. Більшість цих скарг стосувалася недоліків у реалізації програми. Ми допомагали людям отримати ліки, орієнтуючи їх, куди саме потрібно звернутися та що потрібно зробити, аби отримати медикаменти.

Чиновники із самого початку погано спланували програму “Доступні ліки”, а тому зіткнулися із безліччю адміністративних та фінансових прорахунків. Уже влітку до влади дійшло, що передбачених бюджетних коштів недостатньо, тому вона збільшила фінансування до 700 млн. грн.

На сьогодні до програми долучилося 6,6 тис. аптек по всій країні.

Наступного року МОЗ планує додати до чинної програми ліки від виразки та хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. Уряд обіцяє збільшити фінансування програми на 300 млн. – до 1 млрд. грн.

“НАШ КРАЙ” закликає Уряд ретельно підготуватися до розширення програми “Доступні ліки”, щоб ті, хто потребує допомоги, отримали її вчасно та у повному обсязі.

Партія «НАШ КРАЙ» продовжуватиме контролювати.

Теги: