«Наш край» виступив з ініціативою перерозподілити дотації від аграрних олігархів на користь середніх та дрібних виробників

“Наш край” закликає уряд перерозподілити дотації, які він заклав у державному бюджеті на 2018 рік в інтересах аграрних олігархів, на користь середніх та дрібних сільськогосподарських виробників. Відповідне звернення до КМУ спрямував співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, уряд у держбюджеті-2018 знову продемонстрував, що він працює в інтересах олігархів.

“З одного боку, влада ніби посилила державну підтримку АПК у 2018 році. Але те, як розподіляються ці кошти, викликає обурення! Уже не перший рік в рамках бюджетного процесу найбільше грошей отримують аграрні корпорації олігархів. Адже 2 млрд грн із 7,3 млрд допомоги отримають компанії, які займаються птахівництвом. І левову частку цієї допомоги отримають аграрні олігархи, які взагалі не платять податок на прибуток, та ще й отримують відшкодування ПДВ більше, ніж його сплачують”, — зазначив Олександр Мазурчак.

Окрім того, наголосив він, на догоду олігархам скасовано нульову ставку ПДВ при експорті технічних культур: ріпаку, сої та соняшника.

“Це, за оцінками експертів, коштуватиме їхнім виробникам понад 6 млрд грн збитків щороку. Головна мета цих “позитивних реформ” — зробити експорт невигідним для середніх і дрібних аграріїв та примусити їх задешево продавати врожай олігархам”, — заявив співголова партії.

За його словами, “Наш край” вважає неприпустимою ситуацію, за якої основним набувачем дотацій стають олігархи.

Теги: ,