“Доступні ліки” майже місяць недоступні, – «Наш край» вимагає від уряду відновити програму

“Наш край” вимагає від уряду негайно відновити програму «Доступні ліки» та забезпечити українців обіцяними безкоштовними медпрепаратами. Про це зазначив у зверненні до Кабінету Міністрів України співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, у більшості областей України державна програма «Доступні ліки» майже місяць не працює.

«Численні скарги, які надходять на “гарячу лінію” та у громадські приймальні партії, свідчать про те, що програма «Доступні ліки» зупинилася. Люди повідомляють про відсутність ліків в аптеках, а також про численні відмови лікарів виписувати рецепти на безкоштовні ліки. В аптеках зазначають, що з 24 листопада припинилося фінансування програми. Вимагаємо від уряду негайно поновити дію програми “Доступні ліки” та забезпечити українців обіцяними безкоштовними медпрепаратами”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, що влада обіцяє розширити перелік безкоштовних ліків, тоді як у наявності немає й вже передбачених програмою.

«Замість того, щоб вчасно компенсувати аптекам безкоштовні ліки, уряд просить видавати ліки у борг. Аптеки не готові цього робити, оскільки бюджети міст та областей ще не ухвалені: розпорядники не знають, якими коштами оперуватимуть. Коли області отримають кошти з державного бюджету на реалізацію програми – теж невідомо», – повідомив Олександр Мазурчак.

Він додав, “Наш край” продовжує контролювати реалізацію програми.

«Сьогодні ті, хто потребує допомоги, не можуть її отримати вчасно та у повному обсязі. «Наш край» й надалі буде допомагати людям отримати необхідні медикаменти. Ми примусимо уряд не лише обіцяти, але й виконувати свої обіцянки», – підсумував Олександр Мазурчак.

Теги: ,