Ініціатива Кормишкіна щодо звернення депутатів до ВРУ про скасування змін у Податковому кодексі виражає думку більшості сільгосптоваровиробників області, – департамент АПР

Питання збереження оподаткування ПДВ під час експорту олійних культур – сої, ріпаку та соняшнику, – є надзвичайно важливим для розвитку аграрного сектору економіки. Саме тому ініціатива голови постійної комісії з питань АПК Миколаївської облради від партії «Наш Край» Юрія Кормишкіна щодо підготовки звернення депутатів до ВРУ про скасування змін у Податковому кодексі України, які передбачають відмову від компенсації податку на додану вартість при експорті соняшнику, сої та ріпаку, є вкрай слушною та виражає думку більшості сільгосптоваровиробників області.

На цьому наголошує Департамент АПР Миколаївської області.

Нагадаємо, в четвер, 21 грудня, миколаївські депутати підтримали ініціативу «Нашого Краю» по зверненню у ВРУ з проханням усунення правки про скасування ПДВ при експорті олійних.

«Припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур матиме негативний вплив на сільгосптоваровиробників, зокрема призведе до значного зниження закупівельних цін на внутрішньому ринку на олійні культури (сою, ріпак та соняшник), і, відповідно, до недоотримання виробниками прибутку», – вважає директор департаменту АПР облдержадміністрації Олена Піскун.

Зазначається, що представники відомства обговорювали це питання з працівниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, які повністю розділяють думку Миколаївського департаменту АПК з питання недопущення припинення відшкодування ПДВ.

«Слід зазначити, що Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк наголосив на тому, що Уряд підтримує стимуляцію переробки агропродукції всередині України, однак категорично проти того, щоб це відбувалось за рахунок аграріїв», – йдеться у повідомленні департаменту.

Варто зазначити, що наразі рішенням Верховної Ради України відтерміновано введення норми, що передбачає скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті ріпаку — до 1 січня 2020 року, при експорті сої – до 1 вересня 2018 року. Разом з тим, Рада зберегла бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшнику.

 

Теги: , , ,