Влітку ботулізм, зараз кір, – “Наш край” вимагає негайно вжити заходів для вакцинації нещеплених 50% українців від кору

Негайно вжити превентивні та протиепідемічні заходи для запобігання подальшого поширення кору вимагає від уряду партія “Наш край”. Про це йдеться у зверненні, яке направив співголова партії Олександр Мазурчак до Кабміну.

За його словами, задля ефективної боротьби з захворюванням, необхідно негайно вакцинувати ще 50% населення.

“На сьогодні спалах кору офіційно зафіксовано на Київщині, Одещині та Запоріжжі. Хворіє понад 200 осіб, 5 летальних випадків. За січень-листопад минулого року зафіксовано 3382 осіб – це у 43,3 разу більше, ніж минулого року. Вакцинація – єдиний шлях боротьби з захворюванням. Сьогодні вакциновано лише 45%, а щоб зупинити спалах, потрібно вакцинувати ще 50% українців. Уряд має негайно вжити превентивні та протиепідемічні заходи для запобігання подальшого поширення кору”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він додав, що істерію навколо поширення захворювання підігріває мовчазна позиція чиновників.

“Протягом двох тижнів ситуація навколо спалахів кору продовжує підігріватись. Головним чинником її розігріву є мовчазна позиція влади. Відсутність будь-якої інформації про готовність МОЗ до локалізації спалахів та можливої епідемії, наявність достатньої кількості вакцини – все це працює на руку істерії», – переконаний Олександр Мазурчак.

За його словами, ситуація в країні зі спалахом кору свідчить про те, що уряд вчергове виявився не готовим до спалахів інфекційних захворювань.

“Влітку ботулізм, зараз кір. Уряд вчергове не готовий до спалахів інфекційних захворювань. Ситуація повторюється і загрожує здоров’ю та життю українців”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу виконувати свої прямі обов’язки та гарантувати безпеку громадянам країни від гострих інфекційних захворювань, вживаючи своєчасних заходів на упередження.

“Єдиний шлях боротьби з захворюванням – вакцинація. Влада має негайно перевірити стан вакцинації медичних та освітніх закладів, провести роз’яснювальну роботу та відзвітувати про наявність необхідної кількості вакцини для охоплення 95% населення, а не відмовчуватись», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, за даними МОЗ на початок вересня 2017 року зареєстровано 1627 випадків кору. Двоє дітей у Одеській області померли. На початок грудня зареєстровано 3382 випадки захворювання.

Теги: , , , ,