«Наш край» – уряд свідомо підганяє курс до бюджетних розрахунків

За минулий тиждень національна валюта України стрімко падала відносно інших валют та наблизилася до відмітки 28,5 грн. за долар. Аналіз дій влади дає всі підстави вважати, що уряд намагається прискорити процес знецінення гривні та зрівняти курс національної валюти з бюджетними показниками.

Нагадуємо, що в бюджет на 2018 рік уряд заклав курс гривні на рівні 30 грн. за долар. Припускалося, що протягом року курс гривні може знизитись до цього рівня, саме для цього закладався бюджетний показник в 30 грн. за долар.

Але в уряді, напевно, вважають, що за уповільнення економічного зростання та високої інфляції краще за все обвалити курс національної валюти. У такому разі, отримавши черговий транш від МВФ, його можна конвертувати у більшу кількість національної валюти (за умови зниження курсу гривні).

Усі соціальні обіцянки уряд може виконати лише за умови, коли курс іноземних валют зростає, – отримавши додатковий фінансовий ресурс. Біда у тому, що будь яке підняття зарплат, не підкріплених економічним зростанням приречено на «з’їдання» інфляцією та підвищенням курсу іноземних валют. Разом з тим, останнє призводить до ще більшого зростання інфляції.

«Наш Край»  нагадує, що стрімке падіння національної валюти буде мати важкі наслідки для економіки. Перш за все, це стосується цін на харчі та побутові товари – у разі закріплення низького курсу гривні – країні забезпечений новий стрімкий стрибок цін. Нагадуємо, що ціни зростали упродовж 2017 року постійно. Цей січневий валютний стрибок може обвалити їх ще більше.

Разом з тим, уряд не робить нічого задля врегулювання ситуації та застосування економічних важелів для утримання інфляції та курсу гривні. Таким чином всі дії уряду в соціальної сфері знищуються відсутністю гнучкої фінансової політики та міцного Нацбанку. За весь минулий рік уряд не зробив нічого для зміцнення економічного зростання, чим поставив під загрозу всі соціальні здобутки.

Всі необхідні дії уряду по підвищенню соцстандартів та підвищення заробітних плат вчителям, підняття пенсій – не підкріплені економічним зростанням і провокують зростання інфляції та підвищення споживчих цін. Всі здобутки та нові підвищені заробітні платні та підвищені пенсії «з’їдаються» інфляцією та новими цінами.

«Наш край» нагадує, що зростання курсу долара викликає зростання цін на всі імпортні товари, зокрема паливо. А зростання цін на паливо ланцюговою реакцією викликає зростання всіх цін.

Партія «Наш край» вимагає від уряду негайно призначити голову Нацбанку України, розробити та затвердити нову політику НБУ щодо підтримки курсу національної валюти.

Ми вимагаємо від уряду прийняти пакет першочергових дій зі збалансування економічних показників: інфляції, зростанню цін, курсу гривні тощо. Потрібно негайно зупинити «з’їдання» заробітних плат та пенсій інфляцією та падінням гривні.

Теги: , , , , , , , , , , ,