Чому необхідно повернути контроль над цінами

«Походи» до продовольчих магазинів та на ринки засмучують. За даними Госстату, продукти харчування в 2017-му році додали в ціні від 20% до 170%. При цьому постійно дорожчали не якісь екзотичні овочі й страви, без яких за бажання легко можна обійтися: в рази зросла ціна на буряк і моркву, майже на чверть  — на молоко, яйця, масло, і майже на 40% — на м’ясо.

Щоб інфляція не «з’їла» підвищення мінімальної зарплати і зростання низки виплат, які почали нараховувати з 1 січня, партія «Наш Край» закликає владу повернути контроль над цінами на продукти харчування. Про це йдеться у зверненні до Кабінету міністрів України співголови партії Олександра Мазурчака.

За його словами, відмова уряду від контролю над цінами призвела до того, що цього року до новорічного святкового столу українцям довелося збільшити бюджет мінімум на чверть.

«Уряд не контролює ситуацію, тому «Наш Край» закликає негайно повернути державний контроль над цінами», — зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії підкреслив, що пенсійні надбавки й підвищення мінімальної зарплати не рятують ситуацію.

«За офіційними даними, інфляція з початку року сягнула 12,5%, хоча ще на початку жовтня була 9,1%. Споживча інфляція в листопаді сягнула 13,6%. Надбавки до пенсій і мінімальної зарплати недостатньо для компенсації здорожчання – все давно «з’їла» інфляція, яку спровокувала відмова від контролю над цінами з боку держави», — заявив Олександр Мазурчак.

Сьогодні 68% українців вважають найбільшою проблемою для себе зростання цін на продукти, тому необхідно негайно повернути державний контроль над цінами, впевнені в партії «Наш Край».

Теги: , , , , , , ,