Комунальні послуги знову подорожчають

З кожним новим підвищенням тарифів хочеться вірити: це останнє. Однак тарифи продовжують зростати.

Не пізніше початку другого кварталу зросте ціна на газ: домовленості, підписані урядом з МВФ, передбачають перегляд ціни на газ раз на півроку — відповідно до міжнародних ринкових цін. Прагнення влади отримати черговий транш кредиту не залишає надій, що це підвищення не відбудеться. Питання лише в тому, наскільки істотним воно виявиться. Експерти називають різні цифри — від 8,3% до 17%, на які його хотіли підвищити ще в 2017-м, і навіть 19%. Все залежить від ситуації всередині країни і світових цін на газ. Діючі тарифи збережуться до 1 квітня. Хоча деякі аналітики передрікають, що заради отримання наступного траншу від МВФ  Кабмін здатний зважитися на зростання тарифів і з 1 березня.
Істотне збільшення цін на газ, зрозуміло, спричинить за собою і зростання тарифів на опалення і гарячу воду. У різних регіонах вони збільшаться по-різному, але в середньому зростання складе 15-20%, прогнозують експерти. З червня, коли вступить в силу новий закон «Про житлово-комунальні послуги», для споживачів також можуть подорожчати і інші послуги.
Нагадаємо, новим законом вводиться абонплата за гарячу, холодну воду, опалення. Оплата кожної послуги буде розділена на плату за обсяг спожитої послуги, або плату за обслуговування і ремонт внутрішньобудинкових мереж. Простіше кажучи, навіть якщо у вас стоять лічильники і, скажімо, водою ви не користувалися, платити абонплату все одно доведеться.
Наскільки подорожчають послуги до оприлюднення всіх розрахунків, спрогнозувати неможливо. Нарешті, зростання оптової ринкової ціни електроенергії також загрожує подальшим підвищенням тарифів для споживачів. І хоча всі чиновники сьогодні б’ють себе в груди, доводячи, що для людей тарифи залишаться колишніми, віри цим заявам небагато.

Теги: , ,