«Сьогодні держава повинна менше думати про великих виробників», — В.Луста про аграрні розписки

Інструмент аграрних розписок вводився для того, щоб допомогти дрібним і середнім фермерам. Адже на сьогоднішній день існують великі господарства, у яких є власна техніка, складські приміщення, логістика, клієнтура, що дозволяє налагоджувати зв’язок з банками, тим самим спрощуючи можливість брати кредит на ресурси. Так вважає депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш Край», гендиректор групи компаній «ПАЕК» Володимир Луста.

 

— Ми зараз говоримо про дрібних і середніх фермерів. Як правило, у них є стара техніка, яку ніхто не хоче брати в заставу — це в кращому випадку. У гіршому — у фермерів взагалі може не бути і цього. У них не вистачає майна для застави, а якщо вистачає, то знову ж таки, банки сумніваються, і виставляють такі умови, щоб перестрахувати свої ризики. Тому, цей інструмент як раз і вводився для того, щоб допомогти таким господарствам, — пояснює депутат.

На думку Володимира Лусти, сьогодні держава повинна менше думати про великих виробниках. Адже вони створили себе самі і будуть працювати в будь-якому випадку.

— Держава повинна чітко розуміти, чи цікавий йому сам інститут фермерства в Україні? З самого першого дня існування незалежної України говорилося, що це фермерська, аграрна держава. Запитайте сьогодні якогось фермера з глибинки, чи вважає він так? — задається риторичним питанням керівник агрокомпанії.

У свою чергу, він зазначає, що в 2018 році також планує взяти на підприємстві аграрні розписки і подивитися, «з чим їх їдять».

 

За матеріалами видання АгроЮг

Теги: , , , , , , , , ,