«Це шанс отримати фінансову самостійність», – голова партії «Наш край» Юрій Кормишкін про готовність Снігурівщини до об’єднання в громаду

Голова Миколаївської обласної партійної організації «Наш Край» Юрій Кормишкін вважає, що Снігурівський район готовий до об’єднання громад, що дасть населенню можливість отримати не тільки нові повноваження, але й фінансову самостійність.

«Завдяки створенню об’єднаних громад в рамках процесу децентралізації громади отримають більше повноважень і шанс максимально використовувати можливості реформи, щоб вона сприяла регіональному розвитку», – зазначає він.

Кормишкін впевнений, що максимальний економічний ефект буде відчутний в Снігурівському районі тільки в тому випадку, якщо об’єднання буде відбуватися за принципом «один район – одна громада». Адже приклади і досвід доводять, що укрупнення територій – це вигідно, а дробити район на дрібні громади неправильно з фінансової сторони.

«Це дасть поштовх до розвитку і формування комфортного життя громади, дозволить ефективніше використовувати існуючий потенціал та інфраструктуру, збільшити надходження до бюджету, зберігати існуючі і створювати нові робочі місця», – коментує депутат облради.

На його думку, великим ОТГ простіше утримувати соціальну сферу, адже існують переваги в сферах медицини, освіти і прямого бюджетного фінансування. Таким чином, територія буде дозволяти реалізовувати більш масштабні проекти, а конкурентоспроможність в залученні інвестиції буде зберігатися.

«Більшість європейських країн пройшли цей шлях, тим самим довівши його ефективність, за таким принципом вже об’єдналися багато українських сіл і міста, і нам теж потрібно якомога швидше цю можливість використовувати. Ми не повинні йти на поводу у людей, які навмисно затягують процес децентралізації, щоб згодом роздрібнити громаду і тим самим забрати у її жителів можливість якісно змінити своє життя. Я розумію, що їхні політичні амбіції йдуть в розріз з думкою більшості, але ми нікому не дозволимо тягнути на себе ковдру і нехтувати загальним благополуччям і інтересами громади », – резюмував Кормишкін.

За матеріалами видання Снігурівка інфо