Луста: Державна програма часткової компенсації за сільгосптехніку не працює в повній мірі

В рамках державної програми часткової компенсації за сільгосптехніку вітчизняного виробництва українські аграрії можуть повертати частину грошей, витрачених на покупку вітчизняної техніки і обладнання. Але, на думку гендиректора групи аграрних компаній «ПАЕК», депутата обласної ради від партії «Наш Край» Володимира Лусти, в Україні на сьогоднішній день практично не залишилося власного виробника сільськогосподарської техніки, що є причиною нерівномірної роботи даної держпрограми.

На думку депутата, поставлена ​​задача, яка полягає в частковій компенсації аграріям, повинна вирішуватися комплексно.

«Це не просто — відшкодувати фермеру частину вартості. Простіше простого — дати йому допомогу. Насправді, завдання повинна вирішуватися комплексно. Держава повинна «допомогти» як безпосередньо аграріям, так і виробникам вітчизняної сільгосптехніки. За великим рахунком, ідея хороша, але, на жаль, все це на рівні декларації про намір. Ми збираємося, даємо трохи, відзвітували. Потім порівнюємо — в цьому році дали більше, ніж в минулому», — міркує Луста і зазначає, що дана програма на території України не працює на повну потужність.

«Іноді це починало працювати, але потім вносилися якісь корективи або взагалі не вистачало грошей, так що все в результаті глухло. І через це, за фактом, в Україні, практично не залишилося власного виробника сільськогосподарської техніки. Ми не виробляємо комбайни, хоч і починали виробляти, ми не виробляємо трактора, хоча і мали один з найбільших заводів — ХТЗ. Ми не робимо навіть найпростіших сільськогосподарських знарядь, тобто, сівалки, культиватори, борони», — говорить гендиректор агрокомпанії.

Теги: , , , , , , ,