Ліки подорожчають на чверть, – «Наш край» пропонує встановити контроль за цінами

Встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми «Доступні ліки» закликає уряд «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у звернення до Кабміну, надісланому сьогодні.

За його словами, партія продовжує отримувати на «гарячу лінію» численні скарги на роботу програми «Доступні ліки».

«Доступні ліки» досі залишаються недоступними. Минуло майже 10 місяців з моменту старту програми, але уряд так і не спромігся налагодити її роботу. Численні дзвінки зі скаргами на «гарячу» лінію «Нашого краю» щодо відсутності необхідних ліків у аптеках та відмови у рецептах свідчать, що урядову програму провалено. «Наш край» вимагає від уряду забезпечити реалізацію державної програми «Доступні ліки», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він переконаний, що бездіяльність уряду призводить до неконтрольованого зростання вартості ліків.

«Протягом минулого року умовний «аптечний кошик» здорожчав на 14,5%. Цього року експерти прогнозують, що вже у лютому ліки подорожчають на 10%, а до кінця року – до 25%. Вся медична реформа звелась до збільшення прибутків фармацевтичних олігархів, а не покращення життя та здоров’я українців», – повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» наголосив, що сьогодні для багатьох хворих ліки стають недосяжними через ціну.

«Уряд має негайно встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми «Доступні ліки». Реформи для людей, а не збагачення олігархів», – підсумував Олександр Мазурчак.

Детальніше читайте на сайті — https://nashkray.org/liky-podorozhchayut-na-chvert-nash-kraj-proponuye-vstanovyty-kontrol-za-tsinamy/

Теги: , , , , ,