Миколаївці витрачають на продукти харчування більше половини сімейного бюджету

Головне управління статистики повідомляє, що за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2016 році домогосподарства Миколаївської області більше половини (52,8%) сімейного бюджету витрачали на харчування (включаючи харчування поза домом).

У малозабезпечених сім’ях ці витрати склали 57,5% сукупних витрат, в багатих — 41,3%.

Однією особою в середньому за місяць було спожито 4,0 кг м’яса і м’ясопродуктів (у перерахунку на м’ясо), 13,2 кг молока і молокопродуктів, 18 шт. яєць, 1,3 кг риби та рибопродуктів, 2,6 кг цукру (включаючи цукор, використаний на кондитерські вироби) та меду, 1,5 кг олії та інших рослинних жирів, 6,4 кг картоплі, 10,0 кг овочів і баштанних , 3,3 кг фруктів, ягід, горіхів, винограду, 9,1 кг хліба і хлібних продуктів. При цьому в більш заможних сім’ях споживання м’ясних і рибних продуктів, молока і молокопродуктів, овочів, фруктів і ягід в середньому на одного члена домогосподарства було в 2,1-1,5 рази більше, ніж в малозабезпечених.

Партія “Наш край” вимагає від  уряду негайно встановити контроль над цінами на соціальні продукти харчування.

По словам співголови «Нашого Краю» Олександра Мазурчака, контроль над цінами на соціальні продукти дозволить захистити пенсіонерів та людей з низькими доходами від зубожіння.

“За чотири останні роки інфляція зросла на 130%, а середня пенсія – лише на 60%. Гривня падає, ціна на продукти зростають, тарифи підвищують, але Нацбанк і уряд не вживають заходів, щоб приборкати зростання цін. “Наш край” закликає негайно повернути державний контроль над цінами на соціальні продукти. Влада має дбати не лише про зростання доходів людей, але й про те, щоб захистити їх від знецінення. Реформи для людей, а не люди для рефор», – підсумував Олександр Мазурчак.

Згідно з прогнозом Кабінету міністрів, цьогорічна інфляція очікується на рівні 11,2%.

Теги: , , , , ,