«В аграрній галузі прогресують процеси, яких бути не повинно», – Луста про відсутність необхідної законодавчої бази

Генеральний директор групи аграрних компаній «ПАЕК», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш Карй» Володимир Луста вважає, що аграрний сектор в Україні – це єдина галузь, яка на сьогодні готова робити значний внесок в економіку країни. Але, тим не менш, доводиться говорити і про те, що законодавча база застаріла, в результаті чого тут мають місце процеси, які взагалі не повинні були б розвиватись.

Як приклад, Луста наводить ситуацію, що склалася навколо невизначених меж між містами, селами та районними центрами.

– Скільки сільських рад, районів, областей, територіальних громад… Чи є у них взагалі між собою межі? Чи відповідають межі між ними сьогоденню? Скільки сьогодні принципових суперечок з приводу меж між містом і селами, між районним центром і районом. Люди нарешті зрозуміли, що це все — податки. Скільки сьогодні тих же самих судових позовів про те, що остаточна межа не встановлена? Це як раз є однією зі складових питання НГО. Скільки не надходить інвестицій в нашу область через те, що інвестор не може в рамках застарілого українського законодавства укладати інвестиційну угоду з тією чи іншою громадою через ці питання і не хоче ризикувати своїми капіталами? – розмірковує Луста.

Саме тому він вважає, що Нормативна грошова оцінка земель сільгосппризначення завжди була і буде актуальною дією з боку держави. Адже раніше такі роботи не проводилися через нестачу коштів в місцевих бюджетах. Останні ж два-три роки такі кошти існують, але зараз не вистачає політичної волі влади.

– Часто ми чуємо, що бюджетні кошти лежать на депозитах в банках. Так може зараз ці кошти варто направити на підтримку аграрного сектору? – зазначає депутат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2018 році буде проведена всеукраїнська Нормативно грошова оцінка.

– Коли говорять, що черговий рік накладають мораторій на продаж землі, однією з причин якраз і є те, що не вся земля є в кадастрах, не вся порахована. Тут не можна говорити про якісь конкретні речі – потрібно говорити про комплекс питань. Адже в аграрній галузі прогресують процеси, яких бути не повинно. Я вважаю, що чим швидше буде наведено порядок в цих питаннях, тим швидше будь-яка складова почне ефективну роботу, – коментує експерт ситуацію, що склалася навколо українських земель.

На думку політика, це лише одна складова, яка говорить про те, що в сільському господарстві потрібно наводити порядок.

 

Теги: , , , , , ,