Комуналка знову здорожчає. Які послуги та на скільки?

З кожним новим підвищенням тарифів хочеться вірити: це останнє. Тому що далі/ вище/більше вже нікуди, і в Кабміні це ось-ось зрозуміють. І, можливо, навіть зменшать якісь платежі. Проте зростання тарифів триває.

Не пізніше за початок другого кварталу зросте ціна на газ: домовленості, підписані урядом із МВФ, передбачають перегляд ціни на газ раз на півроку – відповідно до міжнародних ринкових цін.

Прагнення влади отримати черговий транш кредиту не залишає надій, що це підвищення не відбудеться. Питання лише в тому, наскільки істотним воно виявиться. Експерти називають різні цифри – від 8,3% до 17%, на які його хотіли підвищити ще в 2017- му, і навіть 19%. Все залежить від ситуації всередині країни й світових цін на газ. Чинні тарифи збережуться до 1 квітня. Хоча деякі аналітики прогнозують, що заради отримання наступного траншу від МВФ Кабмін зважиться на зростання тарифів і з 1 березня.

Істотне збільшення цін на газ, зрозуміло, спричинить і зростання тарифів на опалення та гарячу воду. У різних регіонах вони збільшаться по-різному, але в середньому зростання складе 15-20%, прогнозують експерти. Від червня, коли набере чинності новий закон «Про житлово-комунальні послуги», для споживачів також можуть здорожчати й інші послуги. Нагадаємо, новим законом вводиться абонплата за гарячу, холодну воду, опалення. Оплата кожної послуги буде розділена на плату за обсяг спожитої послуги, абонплату за обслуговування і ремонт внутрішньо будинкових мереж. Простіше кажучи, навіть якщо у вас встановлені лічильники і, скажімо, водою ви не користувалися, платити абонплату все одно доведеться.

Наскільки здорожчають послуги до оприлюднення всіх розрахунків, спрогнозувати неможливо. Врешті, зростання оптової ринкової ціни електроенергії також загрожує подальшим підвищенням тарифів для споживачів. І хоча всі чиновники сьогодні б’ють себе в груди, доводячи, що для людей тарифи залишаться колишніми, віри цим заявам небагато.

Теги: , , ,