Топ-3 правових подій тижня

1. Вступив в силу Закон про медреформу

30 січня набув чинності Закон № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». У Кабміну є 3 місяці на опрацювання питання введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Крім того, Кабмін повинен встановити порядок призначення та надання медичних субсидій.

До 2020 року будуть поетапно визначено переліки і обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) і лікарських засобів, повністю оплачуваних за рахунок коштів Держбюджету. Також передбачений запуск електронної системи охорони здоров’я, яка замінить паперові медичні картки та довідки, дозволить лікарям виписувати електронні рецепти.

2. Нацбанк спростив продаж іноземної валюти для бізнесу

Регулятор чітко визначив право клієнта подавати заяву про продаж іноземної валюти в будь-який уповноважений банк за власним вибором (незалежно від наявності поточного рахунку в іноземній валюті, відкритого в цьому банку). Також уточнено терміни продажу банком іноземної валюти клієнтів.

Якщо кошти для продажу перераховуються клієнтом з іншого уповноваженого банку, валюта продається в п’ятиденний строк з дня зарахування таких коштів на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Відповідні зміни затверджені постановою від 25 січня 2018 № 7.

Крім того, регулятор схвалив розвиток безготівкових розрахунків в Україні.

3. Запущено формування Фонду енергоефективності

Мінрегіон може почати роботу зі створення Фонду енергоефективності. До компетенції Фонду буде входити: підтримка ініціатив з енергоефективності; введення інструментів стимулювання робіт з енергоефективності будівель та енергозбереження; діяльність в сферах архітектури та інжинірингу, технічне консультування; організація будівництва будівель; допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення; підвищення рівня обізнаності населення в сфері енергозбереження та енергоефективності і ін.

Відповідна постанова Кабміну від 20 грудня 2017 року № 1099 «Про утворення державного закладу «Фонд енергоефективності» вступила в силу 1 лютого.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Теги: , , , , , , ,