Звіт депутата Миколаївської обласної ради Хасана Гемаєва про виконану роботу за 2017 рік

ЗВІТ

депутата Миколаївської обласної ради від міста Очакова

Гемаєва Хасана Зубаєвича (фракція ПП «Наш край»)

про виконану роботу за 2017 рік

Дорогі очаківці!

В ході своєї депутатської діяльності я намагався слідувати принципам цивільно-правової відповідальності, справедливості, добра і милосердя. Саме їх я вважав і продовжую вважати основою, фундаментом морально-здорового клімату в нашому суспільстві. Тільки таке суспільство громадян здатне жити в мирі і благополуччі, має шанс бути успішним.

Неможливо вирішити всі проблеми в один момент, неможливо допомогти всім, хто потребує повною мірою. Тільки щоденна і клопітка робота дає можливість крок за кроком рухатися вперед.

Діяльність депутата обласної ради має декілька напрямків, одне з яких законотворчість (участь в комісіях, сесіях, де обговорюються і приймаються програми, бюджет, в тому числі рішення щодо соціального захисту населення на обласному рівні).

У 2017 році було 12 засідань постійної комісії обласної ради з питань промислової політики і підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури (в якій я перебуваю), в тому числі 6 спільних з іншими комісіями, де були розглянуті як сесійні, так і профільні питання.

У минулому році відбулося 8 пленарних засідань (сесій) обласної ради, де було розглянуто близько 200 питань.

Хочу звернути Вашу увагу на найбільш важливі питання, на мій погляд, за якими приймалися рішення.

Дуже актуальна тема – стан автомобільних доріг в області. З цього питання була проведена позачергова сесія обласної ради.

Конкретно, що стосується нашого міста Очакова, то за результатами пооб’єктного розподілу коштів на проведення дорожніх робіт за рахунок обласного бюджету було виділено 5 000  000 грн., в тому числі:

— на трасу Т-1513 (Нечаяне-Кам’янка-Очаків) – 2 000 000 грн .;

— на трасу Т-1507 (Миколаїв-В.Корениха-Парутине-Очаків) – 3 000 000 грн.

Вищевказані кошти були освоєні службою автомобільних доріг у 2017 році в повному обсязі (був проведений ремонт траси в селі Кам’янка і в селі Козирка).

Потрібно відзначити, що ситуація з освоєнням виділених бюджетних коштів у 2017 році (на відміну від 2016 року) помітно покращилася як в напрямку Очакова, так і по всій області. Однак, треба визнати, що стан доріг, що ведуть до Очакова (особливо через села) все ще залишається незадовільним.

За доповідями служби автомобільних доріг Миколаївської області, в планах ремонту доріг на 2018 рік, з державного бюджету передбачено фінансування двох доріг з Миколаєва до Очакова. Будемо сподіватися на це. 

Велику увагу приділено соціальним питанням при прийнятті обласного бюджету на 2018 рік.

Передбачено фінансування на:

— оздоровлення учасників АТО та їхніх сімей (3,5 млн. грн.)

— медичне обслуговування громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи (1,8 млн. грн.)

— щомісячну матеріальну допомогу учасникам бойових дій у Другій світовій війні (7,5 млн. грн.)

— одноразову матеріальну допомогу сім’ям загиблих в Афганській війні (1,2 млн. грн.)

— одноразову матеріальну допомогу постраждалим і дітям-інвалідам в результаті Чорнобильської катастрофи (0,6 млн. грн.)

— матеріальну допомогу сім’ям загиблих в АТО (1,5 млн. грн.)

— щомісячну матеріальну допомогу військовим, загиблим в АТО (0,912 млн. грн.)

— створення умов для навчання дітей з особливими потребами в навчальних закладах (7 млн. грн.).

Також актуальним є пункт про компенсацію відсоткової ставки за кредитами малого і середнього бізнесу, де утворюються нові робочі місця (4 млн. грн.).

Продовжує функціонувати цільова регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, де передбачені для сільських жителів довгострокові кредити під 3% і безвідсоткові кредити сім’ям з трьома і більше неповнолітніми дітьми, на будівництво і реконструкцію приватного будинку, заходів з енергозбереження терміном до 20-30 років.

І звичайно позитивно, що в бюджеті області на 2018 рік передбачено збільшення фінансування на охорону здоров’я за такими напрямками, як придбання медичних препаратів для кардіології, для лікування онкохворих та хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфікованих дітей, для лікування дітей з діагнозом ДЦП, для придбання препаратів для збереження життя глибоко недоношених новонароджених дітей, лікувальне харчування дітей з особливими захворюваннями.

Заслуговує на увагу така подія, яку нам вдалося провести в квітні 2017 року — це день обласної ради в Очакові та Очаківському районі. Це був перший і найбільш масштабний захід нинішньої каденції обласної ради такого формату. В цей день на виїзді в Очакові та Очаківському районі працювали глава Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, її перший заступник Іван Кухта, заступник Андрій Кротов, більше 15 депутатів обласної ради, в тому числі голова аграрної комісії Юрій Кормишкін і голова бюджетної комісії Федір Барна.

У нас була можливість продемонструвати гостям як успіхи мітса Очакова (соціальний магазин, благоустрій центральної площі, ремонт в школі №1, ремонт стадіону, тротуарів, доріг), так і звернути увагу на невирішені проблеми, як ремонт садочка «Золота рибка», дитячого басейну НВК «Сонечко», ремонт школи № 4, відсутність будівлі для діорами музею Суворова і т.д.

Пріоритетними напрямками моєї депутатської діяльності була і залишається підтримка найменш захищених верств населення — дітей, малозабезпечених жителів, інвалідів, ветеранів війни та праці, а також допомога закладам освіти і культури (дитячі садки, загальноосвітні школи, школи естетичного виховання, ДЮСШ).
Вважаю за необхідне особливу увагу і турботу приділяти школам. І на те є причина. Школа — це другий дім для наших дітей. Тут вони не тільки отримують знання і навички, тут формується індивідуальність дитини, відбувається його становлення, як особистості. Саме школа допомагає дитині знайти своє місце в суспільстві і багато в чому визначає його майбутнє.

У міру можливості я намагався підтримувати навчальні заклади, надаючи їм посильну допомогу:

— навчально-виховному комплексу «Сонечко» надано допомогу у виділенні коштів (15 000 грн.) На покупку дитячих меблів;

— дитячому садку № 1 «Дзвіночок» надано допомогу у виділенні коштів (19 620 грн.) На придбання музичного обладнання;

— дитячому садку № 2 «Золота рибка» надано допомогу у виділенні коштів (55000 грн.) На придбання дитячого ігрового майданчика;

— Очаківській загальноосвітній школі № 1 надано допомогу у виділенні коштів (14 800 грн.) На покупку телевізорів і спортивного інвентарю;

— Очаківській загальноосвітній школі № 2 надано допомогу у виділенні коштів (15 000 грн.) На покупку ноутбука і фотоапарата;

— Очаківській загальноосвітній школі № 4 надано допомогу у виділенні коштів (15000 грн.) На покупку ноутбука і принтера;

— Очаківській музичній школі надано допомогу у виділенні коштів (23950 грн.) На придбання комп’ютерної техніки, меблів, побутової техніки;

— Очаківській художній школі надано допомогу у виділенні коштів (5250 грн.) На покупку принтера;

— Очаківській ДЮСШ надано допомогу у виділенні коштів (36380 грн.) На покупку спортивного інвентарю (футбольні м’ячі, комплекти дитячих спортивних форм для літніх тренувань з футболу) і спортивного тренажера для жиму ніг.

Завжди із задоволенням співпрацюю з нашими міськими і районними установами та організаціями:

— Очаківська міська рада, районна рада, Куцурубська ОТГ;

— міський і районний відділи культури і освіти;

— редакція газети «Очаків» і «Чорноморська зірка»;

— бібліотека, музична та художня школи;

— загальноосвітні школи, садки;

— Очаківський інтернат, дитячий санаторій «Вітри»;

— товариство інвалідів;

— районна лікарня;

— музей Судковського і Суворова;

— товариство Червоного Хреста;

— Рада ветеранів;

— військові частини.

Один з напрямків депутатської роботи на окрузі — це зустрічі з виборцями і особистий прийом громадян.

Протягом 2017 роки до мене, як до депутата Миколаївської обласної ради, звернулося близько 150 осіб з найрізноманітнішими питаннями, починаючи від питань юридичного характеру, житла, працевлаштування, тепло та електропостачання і т.д. Але більша частина звернень стосувалась надання матеріальної допомоги на лікування.

Дуже важко бачити людей, які опинилися в такій ситуації, коли хворіє хтось із рідних (особливо, якщо це дитина) і на лікування не вистачає грошей. Сумно, що держава не в змозі допомогти своїм громадянам, коли це стосується якоїсь неординарної ситуації або дорогої операції.

Всі звернення представників організацій, жителів Очаковщини не залишаються без уваги, якщо це стосується якихось консультацій або фінансової підтримки в проведенні заходів, матеріальної допомоги на лікування.

Бажаю всім, у кого є які-небудь недуги, якнайшвидшого одужання. Всім батькам бажаю, щоб їхні діти завжди були здорові і життєрадісні. Вважаю своїм обов’язком і надалі надавати підтримку ветеранам війни і праці, дітям-інвалідам, сім’ям загиблих в АТО, вимушеним переселенцям.

 


Дорогі очаківці!

У своєму звіті я постарався частково висвітлити основні напрямки своєї депутатської роботи. Звичайно, зроблено не все, що хотілося б і що було заплановано, невирішених проблем ще досить і є над чим працювати. Щиро вдячний всім, хто мене підтримував і продовжує підтримувати. Чекаю від вас пропозицій і готовий надавати свою підтримку.
Хасан Гемаєв, депутат
Миколаївської обласної ради

 

Теги: , , , ,