Пологи за 4 тисячі грн, – «Наш край» вимагає скасувати платну медицину

Припинити легалізацію поборів під виглядом медичної реформи вимагає в уряду партія «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, замість модернізації та належного фінансування державних закладів охорони здоров’я, чиновники у регіонах під виглядом медреформи почали легалізацію поборів.

«Процес впровадження платної медицини в регіонах стартував: за ініціативи Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА народження дитини «за домовленістю» для майбутніх батьків офіційно коштуватиме від 4 000 грн. Пропонується 60% від тарифу за пологи сплачувати лікарю, а 40% – лікарні. Такий крок чиновники виправдовують наявністю довготривалих нелегальних відносин між пацієнтами та лікарями. Уряд має гарантувати людям безоплатну медичну допомогу, а не створювати умови для легалізації поборів», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він висловив впевненість, що цей прикрий випадок є наслідком реалізації на практиці антиконституційних положень законів про медичну реформу, на яких неодноразово наголошував «Наш край».

«У регіонах медичну реформу розуміють як легалізацію тіньових відносин між пацієнтами та лікарями. Це свідчення того, що керівництво МОЗ не лише не спроможне подолати спалахи інфекційних захворювань, а й абсолютно не контролює ситуацію у регіонах. А відбувається це через позицію МОЗ. Нагадаю, Верховна Рада прибрала норму про співоплату медпослуг із фінальної версії закону про медичну реформу», – повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» закликав уряд надати правову оцінку рішенню департаменту охорони здоров’я ЛОДА про запровадження платних пологів «за домовленістю» та відправити у відставку в.о.міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

Детальніше читайте на сайті — https://nashkray.org/pology-za-4-tysyachi-grn-nash-kraj-vymagaye-skasuvaty-platnu-medytsynu/

Теги: , ,