ЗА РІК ДО ВИБОРІВ: ВЛАДА ДУМАЄ ПРО МВФ, ЛЮДИ – ПРО ХЛІБ І ТЕПЛО

ЗА РІК ДО ВИБОРІВ: ВЛАДА ДУМАЄ ПРО МВФ, ЛЮДИ – ПРО ХЛІБ І ТЕПЛО

Коли країні залишається всього рік до президентських і парламентських виборів, життя в ній починає змінюватися. Адже попереду – зміна партійних «розкладів» і вирішення долі декількох тисяч найвпливовіших людей держави. І для того, щоб як мінімум зберегти і як максимум – зміцнити свої позиції й примножити капітали, вони до багато чого готові. Аж до того, щоб ухвалити якісь рішення заради добробуту країни і людей, що живуть у ній. Головне – щоб вони, нарешті, почули й зрозуміли, що насправді потрібно громадянам

У КОРИДОРАХ ВЛАДИ

Стартом саме такому – непростому й багатообіцяючому – часу стало відкриття 6 лютого VIII сесії Верховної Ради. Вже найближчим часом парламенту доведеться, з одного боку, сказати своє слово про законопроекти, ухвалення яких, як і раніше, протискуватиме Кабмін, щоб не позбутися підтримки західних кредиторів. А з іншого – зайнятися законами, які, можливо, і не схвалять у МВФ та інших авторитетних для наших політиків організаціях, але які зможуть утримати українську економіку на плаву і не дати всій країні остаточно скотитися в бідність. Інакше – перемоги на виборах не бачити, зазначають аналітики.

На думку владних структур, яку озвучив на відкритті парламентської сесії його спікер Андрій Парубій, в першу чергу парламенту необхідно зайнятися питаннями безпеки, оборони й інтеграції в НАТО, створенням Антикорупційного суду і взагалі судовою реформою, питаннями, необхідними для євроінтеграції країни. І лише потім – проблемами, що стосуються розвитку економіки й призначеннями, без яких, зазначимо, частина міністерств і відомств у нас начебто і функціонує, але повноцінно – з розумінням перспективи і з відповідальністю за всі свої дії – насправді не працює.

ОЧІКУЄМО БОРОТЬБИ З ІНФЛЯЦІЄЮ ТА КОРУПЦІЄЮ

А що ж українці? Інфляція, корупція, війна на Донбасі, зростання цін, безробіття – так виглядає п’ятірка головних проблем, через які понад усе страждають мешканці нашої країни, зазначають експерти Міжнародного республіканського інституту, який нещодавно проводив масштабні соцдослідження в Україні. Очікування на погані економічні новини посилює те, що на початку лютого сталося найзначніше за останні 6 із гаком років падіння промислового індексу Доу-Джонса. Багато експертів вже поквапились нагадати, що такі «гойдалки» цей важливий показник відображає перед кризами, подібними тій, що сталася в 2008 році. Враховуючи, що всі процеси в сучасному світі взаємопов’язані, якщо справдиться негативний прогноз, криза на Заході ще дужче погіршить становище українців. Досить пригадати, що в нас навіть бабуся, яка торгує на ринку петрушкою зі свого городу, називаючи ціну, орієнтується на курс долара.

«РЕФОРМА» – ЯК ЛАЙКА

Слово «реформа» дедалі більше набуває негативного забарвлення в українському суспільстві. Почали «реформувати» медицину – як у Львові відразу поквапились запровадити платні пологи. Якщо раніше платили за бажання і можливості, домовляючись, наприклад, ще й про комфортабельну палату, то сьогодні посадовці від медицини намагаються заробити на всіх. Навіть на тих, хто сьогодні, заплативши за пологи, завтра опиниться з немовлям – і без копійки грошей. Заходилися «реформувати» ЖКГ – і тепер те, що років 10- 15 тому було неможливо уявити, а місто без тепла протягом доби сприймалося як НП-НП, стає нормою по всій Україні. Влада й газопостачальні підприємства не домовилися – і цілі міста сидять без опалення. При тому, що більшість їхніх мешканців за все платять справно.

З ЧОГО ПОЧИНАТИ?

За ситуації, в якій знаходиться сьогодні наша країна – з вирішення декількох проблем одночасно. Так, необхідно терміново визначитися з головами міністерств і відомств: Нацбанку, Державної фіскальної служби, Мінохоронздоров’я, Мінагропрому та інших. «Виконуючі обов’язки», як Уляна Супрун, яка, за даними ЗМІ, так і не відмовилася від американського громадянства, або люди, що подали у відставку і чекають лише, коли їх, нарешті, замінять, у будь-якому випадку не можуть працювати до кінця ефективно. А головне – вони прийшли до влади за партійними квотами і діють, перш за все, на користь тієї політсили, яка дала їм небачені раніше повноваження. Тому нові при- значення необхідно зробити, керуючись професіоналізмом і вмінням брати на себе відповідальність, упевнені в партії «Наш край».

Від умінь нового голови НБУ залежить, чи зможе Україна мінімізувати фінансові ризики й поступово поз- бавитися від ярма боргів перед міжнародними кредиторами. Від нового голови МОЗ – чи зуміємо зберегти все те добре, що було раніше в охороні здоров’я, одночасно поліпшивши фінансову ситуацію медзакладів, і зупинити відтік кваліфікованих лікарів, які сьогодні масово виїжджають за кордон. Від нового голови АПК – розвиток сільського господарства, яке сьогодні, в основному, і заробляє валюту для країни. Одночасно необхідно підтримати малий і середній бізнес. Дати, нарешті, можливість повноцінно розпоряджатися коштами об’єднаним територіальним громадам. Адже, як уже показала робота ОТГ, там, де чесні й розумні люди починають господарювати самостійно, надходження до бюджетів за рік зростають у рази. Ухвалити закон, що забороняє відключати від тепло- і газопостачання об’єкти соціальної сфери. Його проект зареєстрований депутатом від партії «Наш край» Сергієм Шаховим, і сьогодні представники партії в парламенті домагаються швидкого розгляду документа Верховною Радою. Звичайно, ефективно боротися з корупцією, за яку ко- жен громадянин України сьогодні вимушений розплачуватися зі своєї кишені. І не- важливо, про що йде мова – про неможливість нормально працювати бізнесу або про те, що у сфері ЖКГ укладають «липові» контракти, а ми змушені платити величезні гроші за неякісні послуги.

Зараз у нас з’являється шанс на зміни, які допоможуть дожити до нових виборів. І більше не робити помилок.

Теги: , , , , , , , , , , , , ,