Неплатників аліментів не пустять за кермо, за кордон і на полювання

 З 6 ЛЮТОГО В УКРАЇНІ НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ. МІН’ЮСТ ВЖЕ ЗАПУСТИВ ПУБЛІЧНИЙ РЕЄСТР БОРЖНИКІВ З ЇХНЬОЇ СПЛАТИ

Тепер батьки, що мають заборгованість перед власними дітьми протягом понад півроку, обмежені в своїх пересуваннях. Вони не зможуть виїхати за кордон, та й просто керувати автомобілем. (Дозволити користуван- ня особистим авто як виняток можуть військовим під час мобілізації та учасникам АТО, якщо ті заробляють на життя візництвом або за кермом знаходиться інвалід. – Прим. ред.). Також боржникам не вдасться користуватися зброєю, у тому числі пневматичною, і бувати на полюванні. Як зазначив міністр юстиції Павло Петренко, всі ці заходи діятимуть до моменту, поки борг зі сплати аліментів не буде повністю погашено. Серед нових норм, які почали діяти 6 лютого, – і відміна отримання згоди на короткочасний вивіз дитини за кордон від того з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, і можливість вимагати пеню за несвоєчасну виплату аліментів без поважної причини. Розмір пені – 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. При цьому сума пені не може перевищувати 100% розміру основної заборгованості. Крім того, боржникові цілком можуть призначити два місяці соцробіт, оплата за які піде на рахунок погашення боргу зі сплати аліментів. Всі ці норми зможуть працювати завдяки системі автоматизованого обміну даними між відомствами і Єдиному реєстру – https://erb.minjust.gov.ua/.

Боржникові можуть призначити два місяці соцробіт, оплата за які піде на рахунок погашення боргу зі сплати аліментів

Повноцінно він також запрацював з 6 лютого, і, за словами міністра, містить вже понад 75 тис. записів про боржників. Як зазначив голова відомства, в реєстрі є «й депутати, і колишні міністри, і представники органів центральної виконавчої влади, і місцевої влади, і силовиків». Проте не можна говорити, що зміни, які стосуються сплати аліментів, носять виключно каральні функції стосовно неплатників. Так, при призначенні суми аліментів враховується матеріальний стан того з батьків, з ким мешкає дитина, стан здоров’я і матеріальний стан платника аліментів і наявність у нього інших дітей або осіб, що потребують утримання.

Теги: , , , ,