П’ять запитань про те, як обрати сімейного лікаря

Вже від 1 квітня кожен із нас зобов’язаний буде обрати для себе сімейного лікаря та підписати з ним декларацію про вибір. Що необхідно знати, щоб у разі хвороби у вас не додалося проблем? Спробуємо розібратися разом.

ДЕ ШУКАТИ ЛІКАРЯ

Теоретично – де завгодно: у поліклініці свого району, поряд із місцем роботи, ще десь у лікувальному закладі, де працює фахівець, якого вам дуже хвалили. «Прив’язка» до лікаря за домашньою адресою скасована, тому тепер рішення за вами. Після підписання декларації саме цей лікар отримуватиме гроші за ваше лікування від Національної служби здоров’я. І ось якраз із пошуком відповідного медика фахівці радять не затягувати: один лікар може підписати декларації лише з 2 тис. осіб. Тому, чим раніше ви визначитеся з тим, кому готові довірити своє здоров’я, тим більше шансів потрапити до числа пацієнтів бажаного фахівця.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ПЕРЕД ВАМИ ФАХІВЕЦЬ

На жаль, найнадійнішим джерелом інформації про фахівця, як і раніше, залишається «сарафанове радіо», тобто відгуки знайомих. Якщо з’ясувати інформацію ніде, запитайте в поліклініці про кваліфікацію, досвід роботи, коли останній раз був на курсах підвищення або на іншому навчанні. Це важливо, оскільки той, хто цікавиться новим, читає профільні видання та вміє робити більше, ніж написано в посадовій інструкції, зможе допомогти вам найефективніше. Врешті, певно, найголовніше – лікар повинен викликати довіру та вміти пояснити, що відбувається з вами, простими словами.

ЧИ РЕАЛЬНО ЗМІНИТИ ЛІКАРЯ

Якщо лікаря ви обрали наздогад і незабаром пошкодували про це, його можна замінити, просто підписавши декларацію з іншим фахівцем. Вибір нового лікаря автоматично анулює договір зі старим. Якщо ж фахівець, із яким ви підписали декларацію, вас влаштовує, нічого «перепідписувати» не треба – цей договір між лікарем і пацієнтом безстроковий.

А ЯКЩО МЕДИКА НЕ ОБИРАТИ?

Рано чи пізно, але зробити вибір і оформити це документально вам доведеться все одно. В іншому випадку – оплачувати зі своєї кишені лікування у сімейного лікаря. Зараз це зобов’язалася виконувати держава.

ЯКІ ДАНІ ВВІЙДУТЬ ДО ДЕКЛАРАЦІЇ

 У декларації, яку підписує дорослий пацієнт, потрібно буде вказати: паспортні дані, стать, дату народження, номер телефону та електронну пошту, фактичну адресу проживання й дані про прописку, індивідуальний ідентифікаційний номер. Якщо йдеться про дитину, декларацію з лікарем підписують батьки або опікуни. При собі необхідно мати свідоцтво про народження дитини та паспорти обох батьків або опікунів. Декларація складається із двох примірників. Один залишається у пацієнта, інший – в медзакладі.

 

Теги: , , , , ,