«Наш край» запропонував збільшити «теплі кредити» замість скорочення субсидій населенню

Не скорочувати кількість отримувачів субсидій, а натомість збільшити фінансування державної програми «теплі кредити» вимагає від уряду партія «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у зверненні до Кабміну.

За його словами, уряд вважає отримувачів субсидій винними у низьких темпах енергомодернізації будинків та тепломереж.

«На думку урядовців, 6,5 млн сімей, які отримують державну субсидію на повну або часткову оплату комунальних послуг, виявились винними, у низьких темпах впровадження енергозберігаючих заходів. Як наслідок, уряд планує так звану верифікацію – перевірку усіх отримувачів субсидій, щоб скоротити їхню кількість. Ми вважаємо, що замість цього уряд має збільшити фінансування програми «теплих кредитів» – зробити її доступною для всіх», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, саме уряд винен у слабкій реалізації програми «теплі кредити».

«У 2016 році на програму «теплі кредити» було виділено 900 млн грн, а у 2017 – додатково виділяли ще 400 млн грн, але сьогодні цього не достатньо для відшкодування. Більше того, банки так і не відновили видачу «теплих кредитів» із державною компенсацією. Уряд сам створим ці труднощі, а розплачуватись чомусь мають ті, хто отримує субсидії», – повідомив Олександр Мазурчак.

За його словами, кількість отримувачів субсидій може зменшуватися лише за умов підвищення рівня життя населення.

«Впевненість уряду, що кількість людей, які отримують субсидії, зменшиться за рахунок підвищення мінімальної зарплатні та так званого «осучаснення» пенсій теж не відповідає дійсності: чиновники забувають про інфляцію та постійне зростання тарифів. У таких умовах українці думають лише, як вижити, а не про заходи енергозбереження», – додав Олександр Мазурчак.

Детальніше читайте на сайті — https://goo.gl/Rv7zBL

Теги: , , ,