Юрій Кормишкін: Лісосмуги області необхідно передати в користування сільським радам і ОТГ

Лісосмуги Миколаївщини необхідно передати в користування сільським радам і ОТГ, щоб вони могли проводити очистку та захищати насадження від несанкціонованої вирубки. Таку думку, в ході засідання робочої групи з питання захисту лісосмуг від знищення, висловив голова депутатської комісії з питань АПК, депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш Край» Юрій Кормишкін.

 «Я звертаю вашу увагу на 2 складові питання. Перша — земельну ділянку під цими лісопосадками, які за постановою кабінету Міністрів можна передавати ОТГ, а не іншим громадам. І друге — це власник лісосмуг, його просто немає. Ми з вами повинні знайти правовий механізм, яким чином передати смуги територіальним громадам або сільським радам і потім на підставі цього вони можуть звернутися в Держгеокадастр і оформити земельну ділянку», — зазначив Кормишкін.

Раніше аграрна комісія Миколаївської облради запропонувала створити комунальне підприємство, щоб перешкоджати знищенню полезахисних лісосмуг. Як зазначила директор департаменту АПК Олена Піскун, після прийняття рішення депутатами про створення КП, потрібно буде змінити цільове призначення землі з сільськогосподарського на лісогосподарське. Після чого необхідно розробляти програму розвитку цих лісосмуг і внести зміни в програму «Ліси Миколаївщини».

Як стало відомо з 33 тисяч 712 полезахисних смуг області 29 тисяч 671 вважається землями запасу, 2 тисячі 792 га — закріплені за суб’єктами господарювання, тобто надані у власність або в постійне користування в оренду. З тих 2 тис. 792 — 263 підприємства, 1782 га — сільськогосподарські підприємства та 400 га — закріплені за громадянами.

Крім створення КП було озвучено пропозицію відпрацювати рішення сесії обласної ради 2014 року. Цим рішенням скористалися кілька сільрад в Єланецькому районі. Вони визнали лісосмуги безгосподарськими і взяли їх собі на баланс.

Юрій Кормишкін запропонував опрацювати це рішення сесії і доповнити ще одним пунктом, який говорить – якщо сільська рада хоче взяти лісосмугу в постійне користування, він може звернутися в Держгеокадастр.

«Ми сьогодні можемо розробити механізм рекомендації місцевим сільським радам, ОТГ, звернутися в Держгеокадастр, надати в постійне користування ці лісопосадки. Сільська рада отримує дозвіл. Якщо нормальна сільська рада, у них є комунальне підприємство. Він має право без лісгоспу проводити вирубку сушняка. Не потрібно звертатися в лісгосп, цих посадок не існує, їх немає на балансі. Але ми не повинні віддати в приватні руки ці лісопосадки, тому що потім ці посадки стануть приватними», — впевнений депутат.

В результаті обговорення, управлінню лісового господарства та управлінню екології було доручено опрацювати пропозиції, озвучені на засіданні робочої групи. Після чого на засідання аграрної комісії вони повинні надати свої висновки і шляхи вирішення питання.

Теги: , , , , , , , ,