Депутат Кантор звинуватив управління освіти в затягуванні питання з виплатою зарплат вчителям

Депутат Миколаївської міської ради від партії «Наш Край» Сергій Кантор заявив про те, що саме управління освіти і в.о. начальника міськосвіти Анна Деркач винні в тому, що миколаївські вчителі більше місяця недоотримують зарплату. Таку позицію депутат озвучив під час засідання постійної комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку, яка відбулася в середу, 21 лютого.

Депутат упевнений, що якби управління освіти вчасно повідомило депутатському корпусу або, хоча б, їх профільної комісії про брак коштів по субвенції для своєчасної і повної виплати заробітної плати вчителям, то ситуація б так не затягнулася і не загострилася.

— Ви сьогодні прийшли сюди? Ви просите 40 мільйонів. Ви знали про те, що це відбудеться рано чи пізно, коли порахувала держава і вони не «додали» гроші. Чому ви тоді це питання не задали і чому ми це питання не вирішували напередодні цього бюджетного року? А дійшли до того, що люди просиділи вдома і недоотримали гроші. А тепер товариш Бернадський посилає наших нардепів разом з Діндаренко «дотискати» ті гроші вчителям … Чому сиділи до лютого? Ну, не 40 мільйонів гривень дали б, а 8 мільйонів на перший квартал, але дірку закрили б, — сказав Кантор.

Представник управління освіти зазначила, що наказ про підвищення зарплат учителям був опублікований міністерством лише 23 січня. На що депутат заявив, що йому вчителя скаржилися на примусове відправлення у відпустку за свій рахунок ще 14 січня, а значить проблема виникла раніше.

— 14 січня в деяких школах міста Миколаєва, можу сказати конкретно номера шкіл, людям запропонували піти у відпустку за свій рахунок виходячи з того, що немає коштів на виплату заробітних плат. Ось я і питаю, чому управління освіти, знаючи, що у нас 44 класи в минулі роки додалися, а в базу це не попало. Управління не вийшло на міську раду, попросило б не 40, а 5-8 мільйонів гривень, коли ми приймали бюджет. Тоді цієї проблеми не було б. А зараз їм ніхто не компенсує те, що в січні і лютому вони йшли в відпустки за власний рахунок. Я вважаю, що управління освіти в цьому питанні винувато персонально. Винні Деркач і винні ті люди, які допомагали. Потрібно було раніше цю проблему загострити, тоді б ми її раніше вирішили, — емоційно заявив Кантор.

Крім того, депутат зазначив, що своєї думки він не приховує і вже висловився з цього приводу Ганні Деркач особисто.

Теги: , , ,