Депутат Миколаївської обласної ради від Вознесенщини Григорій Ташлик відзвітував перед виборцями за 2017 рік

Села Вознесенщини потребують не так декларативних, як реальних можливостей розвитку. Школам, ФАПам, установам культури і дитячим садкам необхідно поліпшити матеріально-технічний стан. Того фінансування, яке виділяється на ці установи, недостатньо для ефективного, сучасного і якісного функціонування. Про це під час публічного звіту перед виборцями заявив депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш Край» Григорій Ташлик. Звіт відбувся в с. Дорошівка Вознесенського району.

«За 2017 рік спільно з громадою Вознесенщини нам вдалося закрити ряд проблемних питань в селах Вознесенського району. Але закрити, ще не означає вирішити проблему комплексно. Всі депутатські кошти, які були виділені на мій округ, були розподілені на вирішення проблем і потреб освіти, медицини та інших проблем громади. На жаль, тих грошей, які виділяються на здійснення депутатської діяльності, катастрофічно не вистачає для того, щоб системно вирішити якесь питання: будь то дороги, освітлення або медобладнання», — каже депутат.

За 2017 рік, згідно з запитами жителів Вознесенського району, було виділено депутатські кошти на придбання обладнання і виробів медичного призначення для Щербанівської та Мартинівскої амбулаторій. Здійснена заміна дверного комплексу в Дорошівській амбулаторії, придбана комп’ютерна та периферійна техніка для Таборівської та Щербанівської амбулаторій.

Як зазначила під час заходу головний лікар Вознесенського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Жарська за 2017 рік завдяки депутатській роботі Григорія Ташлика вдалося значно покращити матеріально-технічну базу амбулаторій, тим самим покращивши якість надання медичних послуг жителям сіл Щербані, Дорошівка, Мартинівка та інших.

«В зв’язку з реформуванням медицини, перед нами поставлені завдання привести амбулаторії та ФАПи у відповідності до вимог Міністерства охорони здоров’я України. Чесно кажучи, миттєво ці вимоги виконати неможливо. Але нам, завдяки підтримці Григорія Володимировича, вдалося багато чого зробити: проведено комп’ютеризацію двох амбулаторій, закуплений кардіограф, закуплено необхідне медичне обладнання для Щербанів. В Дорошівці, про що ми мріяли декілька років, поставили дверний комплекс, що значно покращило енергозбереження і набагато тепліше зараз в амбулаторії», — зазначила Галина Жарська.

Проте, за словами головного лікаря, навіть в одній упряжці з районними та обласними депутатами, дуже важко привести медичні заклади до норм та вимог Мінздраву, так як з підвищенням стандартів майже не збільшилась фінансова допомога медицині. В тому числі, за словами Галини Андріївни, залишаються проблеми і з кадровим забезпеченням галузі охорони здоров’я. Депутат облради Григорій Ташлик пообіцяв, що все від нього залежне він буде намагатися робити для того, щоб підтримати медицину Вознесенщини.

Рішенням фракції партії «НАШ КРАЙ», до складу якої входить Григорій Ташлик, в 2017 році депутатські гроші були направлені на потреби обласної дитячої клінічної лікарні та Миколаївської міської лікарні №3 (в Дубках) — по 50 тисяч грн. На ці гроші було придбано сучасне лабораторне та операційне обладнання. Як зазначив депутат, таке рішення було прийняте тому, що в цих медзакладах проходять лікування жителя районів області.

Що ж стосується галузі освіти, то, згідно депутатського звіту, в 2017 році були виділені кошти на придбання підлогового покриття, плінтуса для Григорівського навчально-виховного комплексу, Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Проведено комп’ютеризацію Дорошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, закуплено оргтехніку, телевізор, ноутбук для навчального закладу. Придбано телевізор для Тімірязєвської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У травні місяці 2017 року було організовано поїздку школярів Тімірязєвської школи Вознесенського району та школярів Братського району в обласний Палац культури для участі у фестивалі, також традиційно надається допомога для організації виїзду дітей Вознесенського району на новорічні ранки в м. Миколаїв.

За словами директора Дорошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любові Кузнєцової співпраця з депутатом Миколаївської обласної ради Григорієм Ташликом дає свої результати і в галузі освіти. Проте, користуючись можливістю, звернула увагу присутніх і на проблеми, які сьогодні потребують нагального вирішення – зміцнення матеріально-технічної бази основних об’єктів, які знаходяться на території громад: школи, медустанови, будинки культури та інше.

«В районі повинна бути хоча б одна опорна школа, максимально технічно оснащена таким чином, щоб вона дійсно була опорною. Ми не можемо на сьогодення навчити дітей старими методами. Прийняли закон про освіту, про охорону здоров’я, але матеріальної допомоги немає. Тому перш ніж ці всі приписи спускати на низи, все ж таки поставити питання, хоча б, в обласній раді винести на перше місце кадрове забезпечення і матеріально-технічне оснащення.», — говорить директор Дорошівської школи.

Любов Кузнєцова зазначила, що сьогодні дитину вже неможливо вчити старими методами, малюючи крейдою на дошці. Сьогодні потрібні сучасні засоби навчання.

«Є «Нова українська школа», є тренінги та курси. Наші вчителі їздять. Але немає самого основного – немає бази матеріальної. Є в залі олександрівці, сидять Прибужани (представники села), сидять з інших шкіл і не дадуть збрехати, що для того щоб в наш час навчити, уже не достатньо креслити крейдою на дошці. А ті знання та навики, які вчителі здобувають на підвищенні кваліфікації, потрібно задіяти в школі. А вони повертаються, а тут немає бази», — сказала Любов Кузнєцова.

Депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш Край» Григорій Ташлик зазначив, що в зв’язку з такою ситуацією, що склалася, а це питання, на думку депутата, виникає на багатьох округах, існує необхідність не тільки збільшення депутатських коштів на округи, а й перегляд всіх без винятку комплексних програм, затверджених обласною радою, а також районними, сільськими і селищними радами.

«Сьогодні всі розроблені програми повинні бути переглянуті, доповнені і в разі їх неефективної роботи, вони повинні бути переписані і перепроголосовані. Але ще дуже важливо, щоб всі ці програми були фінансово підкріплені. Адже жоден документ не працює без реального фінансового супроводу. Всі школи хочуть бути зразком загальнонаціональної програми «Нова українська школа», але, якщо у них немає достатнього фінансування, якщо у них немає навіть нормальних парт, тече дах, облуплені стіни або, куди гірше, відсутні санвузли і елементарна, але життєво необхідна система протипожежної безпеки, про які реформи може йти мова», — каже депутат.

Не залишились без уваги в 2017 році і ветерани. Так, на звернення голови Миколаївської обласної ради ветеранів України, виділено кошти на видання книги про роботу ветеранських організацій. Також, для поліпшення умов перебування на лікуванні в обласному госпіталі ветеранів війни, виділено кошти на придбання постільної білизни.

Протягом року надавалась системна підтримка галузі культури. Наприклад, напередодні 50-ї річниці з дня відкриття Миколаївського обласного Палацу культури, було виділено кошти для придбання комплектуючих для звукового обладнання.

Також за допомогою звернулося керівництво Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, яким були виділені 3 тисячі грн на придбання спеціального взуття.

Політик зазначив, що в 2018 році особисто для нього, як депутата, обраного від Вознесенського району, як і раніше, є пріоритетом всіляка допомога у вирішенні питань і проблем виборчого округу. Також депутат позначив, що має намір внести пропозицію колегам по фракції визначити консолідовану позицію щодо вирішення проблем малих населених пунктів Миколаївської області.

«Ми працюємо єдиною командою. Я маю намір внести пропозицію своїм колегам по фракції, щоб ми максимально об’єднали наші зусилля в допомозі та підтримці сіл. І не тому, що міста або райцентри чимось гірше. Просто малі населені пункти, особливо села, сьогодні вимагають пильної уваги, консультацій і підтримки для того, щоб не зникнути з карти області», — каже депутат.

Підтримали Григорія Ташлик і присутні в залі депутати від «Нашого Краю» Вознесенської районної ради, Олександрівської селищної ради, сільських рад району. За підсумком звіту, слова подяки прозвучали від представників сіл Дорошівка, Тімірязєво, Раково, Щербані та інших.

 

Теги: , ,