В Інституті нацпам’яті знову взялися за боротьбу з 8 березня

Другий рік поспіль свято 8 березня тримається на волосинці. Давно позбавлений будь-якого ідеологічного підгрунтя день, коли жінкам дарують квіти і говорять компліменти, не залишає в спокої керівництво Інституту національної пам’яті.

Вихідний 8 березня, впевнений посадовець, позбавляє свято правозахисного вмісту

Не знайшовши підтримки, у тому числі серед депутатів і міністрів, в яких викликав зауваження законопроект, де йшлося і про це свято, директор Інституту нацпам’яті трохи змінив риторику.

«Ми не пропонуємо відмінити цей день як свято. Але пропонуємо позбавити його статусу вихідного. Цей день варто переформатувати як Міжнародний день боротьби за права жінок. Тому що цей так званий міжнародний жіночий день плюс вихідний на 8 березня по суті перетворював його на свято, позбавлене будь-якого правозахисного вмісту», – заявив днями чиновник в ефірі одного з телеканалів. При цьому зробивши вигляд, що саме правозахисна складова й була найголовнішою для жінок всі ці роки.

– 8 березня увійшло до нашого календаря і в нашу історію, перш за все, як день пошани до жінки. Дружинам, мамам, донькам цього дня говорять «дякую» за їхнє кохання, розуміння й турботу і нагадують про те, наскільки вони насправді дорогі нам, – говорить співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

– Коли в країні стільки проблем, потрібно займатися економікою, зменшувати інфляцію, створювати робочі місця, збільшувати зарплати й пенсії, а не воювати з жіночим святом. І не позбавляти жінок, в яких і так одна зміна на роботі, друга, – вдома, вихідного дня. Економіку країни за рахунок одного дня ми не піднімемо, а ось повагу тих, хто нам дорогий, можемо втратити. І такі втрати набагато вагоміші за будь-які інші.

Теги: , ,