ЯКІ РЕФОРМИ ПОТРІБНІ СЬОГОДНІ УКРАЇНЦЯМ?

Реформи – для людей, а не для олігархів і чиновників. Оцінити ефективність реформ легко. Якщо в результаті змін в економіці зменшується інфляція і зростають зарплати та пенсії – це реформа. Якщо в лікарні з’являється більше ліків, лікарі отримують гідну зарплату, а хворих лікують успішніше, ніж раніше – це реформа. Якщо люди не бояться вийти ввечері з дому і в країні зменшується кількість вбивств, пограбувань і квартирних крадіжок – це реформа.

Якщо в житті людей нічого не міняється або міняється в гірший бік – це не реформи, а лише їхня імітація, одностайно зазначають експерти.

РЕФОРМА ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ: ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ І ПЕРЕОДЯГНУЛИ В НОВУ ФОРМУ

Найпершою, якою, до речі, дуже пишався Кабмін, стала реформа поліції. Проте вона звелася до перейменування і нової форми для поліцейських. Виявилось, молодь не навчили багато чому з того, що повинен уміти патрульний. А коли вони освоїли необхідні навички, почали масово звільнятися з роботи. Наприклад, у Луцьку з поліції звільнилося 50% особового складу. Люди звільняються, тому що розчаровуються в професії, не побачивши результатів своєї роботи.

Часто зусилля патрульних зводять нанівець бюрократичні процедури, справи затягуються, розвалюються.

Необхідно міняти суть поліції, а не форму одягу, впевнені в партії «Наш край». Реформувати слідство, оперативно-розшукову службу. Викорінювати в правоохоронних органах бюрократизм і корупцію.

РЕФОРМА ЖКГ: В РАЗИ ЗБІЛЬШИЛИ ТАРИФИ

Під виглядом реформи ж и т л о в о — к о м у н а л ь н о г о господарства у декілька разів зросли тарифи. При цьому, скільки платитиме людина за газ, тепло або електроенергію вирішує не держава, а олігархи. Від них залежить, чи будуть у будинках світло, газ, тепло, вода – відключити від комунальних послуг ціле місто для них нічого не варто. Непомірно високі тарифи на перший погляд перекриваються субсидіями.

Проте ці субсидії йдуть із державних кишень до кишень олігархів. В той час як держпрограми з енергозбереження, завдяки яким люди могли б значно менше сплачувати за комуналку, поступово згортаються.

Нещодавно на користь олігархів було ухвалене ще одне рішення – впровадження с тимулюючих тарифів (RAB-тарифів. – Прим. ред.), які мають збільшити прибутки обленерго на 12,5%. Це означає, що до тарифів включать ще й кошти на модернізацію мереж, і платити за це будуть пересічні громадяни.

Але при цьому немає гарантій, що гроші на модернізацію підуть за призначенням. На початку 2000-х завдяки стимулюючим тарифам прибуток 5 обленерго був збільшений на 17%.

Проте власники не вклали в модернізацію жодної копійки, а прибутки просто вивели за кордон. І ця історія повториться. При цьому, за підрахунками експертів, після введення RAB-тарифів прибуток олігархів складатиме 30 млрд грн на рік.

Скасувати RAB -тарифи і зобов’язати власників модернізувати мережі за власний рахунок. Зробити прозорим ціноутворення енергоносіїв і комунальних послуг. Збільшити кошти на «теплі» кредити. Припинити шантажувати людей скасуванням субсидій. Цього вимагає від уряду партія «Наш край».

Депутати ВР від партії розробили законопроекти, що забороняють олігархам відключати міста від електрики, тепла й води. Зараз партія домагається, щоб ці законопроекти були щонайскоріше розглянуті у парламенті.

РЕФОРМА ЕКОНОМІЧНА: ПОТРІБНА РЕАЛЬНА ЕКОНОМІКА, А НЕ ЕКОНОМІЯ НА УКРАЇНЦЯХ

Річне зростання ВВП держави має становити мінімум 7%. Цього показника можна досягти, розпочавши відродження промисловості, створюючи умови для розвитку ІТ-сфери та аграрного сектору. Лише за таких умов основні функції держави будуть виконуватися, а не імітуватися, як це відбувається сьогодні. Економічна політика на сьогодні щонайменше програшна, якщо не шкідлива.

Держава експортує інтелект, а імпортує борги. Влада продає потужності, які здатні переробляти сировину на якісний продукт. Україні потрібна економіка розвитку, а не економіка боргів та заощадження на українцях.

Радикальна та послідовна підтримка національного виробника – це збереження робочих місць та підвищення рівня доходів українців.

Держава має запроваджувати високі мита на імпортні промислові товари та на експорт української сировини.

Ми повинні захистити власного виробника, наполягають у партії «Наш край».

 

Теги: , , ,