Сергій Мотуз: практично всі медустанови міста потрібно устаткувати системою протипожежної безпеки

Більше 20 медустанов міста Миколаєва потребують встановлення систем протипожежної безпеки, на ці заходи необхідно передбачити в міському бюджеті близько 50 млн. грн. Про це повідомив депутат Миколаївської міської ради від партії «Наш край», голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту Сергій Мотуз.

Він розповів, що в бюджеті міста на розробку проектів протипожежної безпеки в установах освіти було передбачено 20 млн. грн., в той час, як для закладів охорони здоров’я, культури і соціальної сфери не передбачено ні копійки.

«У нас в місті одиниці медустанов, які оснащені протипожежною безпекою. В основному це ті об’єкти, які вводились в експлуатацію протягом 5-ти останніх років. Наприклад, амбулаторії в Тернівці, Ракетному Урочищі, Широкій Балці тощо. Всі інші об’єкти, особливо ті, які ще 60- 80-х рр. побудови — всі без систем протипожежної безпеки, а це близько 20 медустанов по всьому місту», — каже депутат.

Сергій Мотуз стверджує, що в першу чергу, необхідно забезпечити системою протипожежної безпеки ті медустанови, в яких працює цілодобовий стаціонар, а потім і клініки.

«Я очолюю центр первинної медико-санітарної допомоги. У нашого центру є амбулаторія в мікрорайоні Тернівка, яку ми ввели в роботу в 2016 році. У цій амбулаторії вже існує протипожежна безпека. Але, це поліклініка — змінна робота з перервами і без нічного перебування людей. Розумієте, це ще півбіди. Біда — це ті медустанови, в яких є цілодобовий стаціонар, і де проходять лікування, в тому числі, і лежачі пацієнти. Це стосується і пологових будинків, реанімаційних відділень і т.д. Ми зобов’язані зробити все можливе для того, щоб не допустити трагедії, яка трапилася в таборі «Вікторія»», — каже голова комісії.

У зв’язку ситуацією, що склалася депутат запропонував керівництву міського управління охорони здоров’я розробити пропозиції щодо перерозподілу 11 млн.грн, раніше виділених міською радою для придбання амбулаторії в мікрорайоні Варварівка, для розробки проектів протипожежної безпеки в першочергових установах охорони здоров’я міста Миколаєва.

«На сьогоднішній день ці 11 мільйонів будуть перерозподілені для проектів протипожежної безпеки в міській лікарні №3, міській лікарні №4, дитячої лікарні, а також в пологовому будинку № 2 і пологовому будинку №3. Також з цієї суми 5 млн. грн. планується перерозподілити для першочергового внеску на придбання комп’ютерного томографа для ЛШМД. Питання амбулаторії в мікрорайоні Варварівка залишається відкритим. Ми не відмовляємося від необхідності відкрити в Варварівці таку медустанову, але якщо здраво подивитися, то ви і самі розумієте, що амбулаторія, для якої ми поки не можемо знайти кадрове забезпечення, зможе почекати, в той час, як 22 об’єкти охорони здоров’я чекати просто більше не можуть. Трагедія в таборі «Вікторія» тому підтвердження », — розповів депутат.