“Наш край” вимагає від ГПУ та СБУ почати розслідування дій уряду, який готує країну до масового вимкнення газу у березні

Партія “Наш край” вимагає від ГПУ та СБУ провести розслідування щодо злочинної халатності членів уряду, які готують країну до масового відключення газу та тепла. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак, коментуючи рішення урядовців щодо припинення навчання у школах та садочках через економію газу.

Мазурчак також додав, що “Наш край” вимагає термінового звіту уряду у Верховній Раді щодо плану дій виходу із цієї критичної ситуації.

“Сьогодні усіх шокувала новина про те, що країна вимушена економити газ – школи та садочки будуть закриті до 6 березня. Незважаючи на осінні заяви Гройсмана і Насалика про те, що запасів газу для опалювального сезону вистачить, сьогодні ми дізнались, що це неправда. Тому вимагаємо від Генпрокуратури та СБУ розслідувати дії посадовців, через яких країна в п’ятнадцятиградусні морози опинилась без газу. Винні у цій халатності мають бути покарані, а Уряд має терміново відзвітувати щодо планів виходу із цієї ситуації”, – заявив Мазурчак.

Він також додав, що нинішні дії Уряду із економією газу на школах та садочках свідчать про повну некомпетентність чиновників та провал опалювального сезону.

“Економію газу почали відразу із шкіл та дитячих садочків. Більше тижня навчальні заклади не будуть опалюватись. Зниження температури в навчальних закладах може призвести до виморожування закладів нижче допустимої санітарної норми. І це значить, що діти повернуться в холодні класи та групи. А потім – будемо їх лікувати від застуди”, – додав Мазурчак.

Співголова партії нагадав, що іще у вересні прем’єр-міністр звітував про повну готовність до опалювального сезону.

“Сьогодні потрібно змусити посадовців, які надавали неправдиву інформацію, відповідати за свої слова. У нас виникає логічне питання: куди зник газ? Особливо, якщо врахувати той факт, що у нас була тепла зима”, – резюмував Мазурчак.

Як відомо, раніше Прем’єр-міністр, профільні міністри та керівництво “Нафтогазу” заявляли, що в Україні достатньо енергоресурсів для проходження опалювального сезону 2017-2018 років. Але сьогодні в усіх школах та садочках було припинено навчання через вимушену економію газу. У компанії “Укртрансгаз” 1 березня заявили про низький тиск у магістральних газопроводах на вході в українську ГТС і додали, що падіння тиску на вході системи ускладнює його транзит і споживання.

Теги: , , ,