Кормишкін: При створенні громад владі потрібно не гнатися за рейтинговими позначками, а реально оцінювати ефективність від об’єднання

Четвертий рік поспіль в Україні реалізовується реформа децентралізації. За цей час на карті Миколаївської області з’явилося 28 об’єднаних територіальних громад. Проте деякі райони тільки починають робити перші кроки в обговоренні шляху об’єднання. Тому при створенні громад владі, як в обласному центрі, так і на місцях потрібно не гнатися за рейтинговими позначками, а реально оцінювати ефективність від об’єднання, щоб роблячи крок вперед, не робити потім два кроки назад. Таку думку під час зустрічі з представництвом «Нашого Краю» — сільськими, селищними головами, головою районної ради та депутатами місцевих рад Березнегуватського району озвучив голова Миколаївської обласної організації «Наш Край» Юрій Кормишкін.

Він зазначив, що питання реформування місцевого самоврядування останні роки є ключовою темою, яку обговорюють буквально в кожному куточку області. Йому, як голові комісії облради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села доводиться майже щоденно зустрічатися з людьми та проводити консультації щодо ефективного управління територією та можливих механізмів розвитку громад.

«Сьогодні, навіть, мала дитина вже чула слово «децентралізація», але, на жаль, від того, що ми хоч кожен день будемо говорити про децентралізацію, далеко не всі зможуть працювати з нею, як з механізмом соціально-економічного розвитку території. Саме тому, стаючи на шлях децентралізації, Березнегуватському району потрібно дуже ретельно підійти до аналізу всіх показників, для того, щоб уже завтра, після об’єднання, не хапатись за голову, а поступово та стабільно рухатись вперед», — підкреслив Кормишкін.

Погодились з політиком і присутні на зібранні представники місцевого самоврядування. В свою чергу голова Березнегуватської районної ради Раїса Богуш відзначила, що в районі уже тривалий час іде обговорення питання децентралізації і не виключає, що в кінцевому варіанті все ж таки буде прийняте рішення об’єднуватись за принципом «один район-одна громада».

«Якщо люди приймуть рішення об’єднуватись за принципом «один район-одна громада» з центром в селищі міського типу Березнегувате, то в спроможну територіальну громаду увійде 41 населений пункт. При такому принципі ми зможемо в бюджеті громади акумулювати близько 25 млн. грн.. Але є істина втому, що основне завдання дійсно не просто в об’єднанні, а в тому, щоб після цього об’єднання  не було соромно дивитисьлюдям в очі», — зазначила голова району.

Теги: , , , , ,