Щоб знизити цифри в платіжках майже втричі, необхідно користуватись українським газом, – «Наш край»

Спрямування газу власного видобутку на потреби населення дозволить майже втричі знизити цифри у платіжках українців та гарантуватиме тепло у домівках, впевнені в «Нашому краї».

В партії стверджують, що влада змушує українців платити дорого за газ, замість того щоб спрямувати на потреби населення паливо власного видобутку.

«Щомісяця ми майже втричі переплачуємо за газ тільки тому, що владі не вигідно продавати український газ людям. Логіка у влади проста: нехай втричі збідніє українець, ніж олігарх. Потрібно негайно спрямувати на потреби українців газ власного видобутку», – зазначається в заяві «Нашого краю».

Також експерти політсили розповіли, як вплине на суми у платіжках відмова від імпортного газу.

«Кубометр українського газу коштує, за оцінками експертів, 3 291 грн. У цю суму входить видобуток, транспортування і націнка постачальника. 8 031 грн – вартість імпортного газу. Ми з вами платимо 6957,9 гривень за суміш українського та імпортного газу, замість того щоб платити лише 3 291 грн за свій», – пояснюють вони.

Наголошується, що видобуток власного газу – це гарантія тепла в українських домівках.

«Цього сезону українська влада продемонструвала свою повну нездатність забезпечити потреби країни під час опалювального сезону. Під загрозою вимкнення від опалення опинились садки, школи, лікарні у багатьох містах України. Уряд був готовий заморозити освітню інфраструктуру, але тільки не чіпати олігархів. Використання власного газу гарантуватиме безпеку людей та соціальних об’єктів в умовах кризи», – переконані в «Нашому краї».

Співголова партії Олександр Мазурчак нагадав владі, що сьогодні Україна є першою у Європі за потужністю підземних сховищ газу, та закликав спрямувати всі зусилля на розвиток внутрішнього газового ринку.

«Нами розроблено десять кроків для збільшення видобутку українського газу. Реформи для людей, а не люди для реформ», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, за офіційними даними «Укргазвидобування» собівартість видобутку природного газу – 2 500 грн, вартість транспортування та розподілу – 733 грн, націнка постачальника – 58 грн. У підсумку – 3291 грн.

Середня ціна імпортного газу протягом 2017 року становила 6 040 грн, вартість транспортування та розподілу – 733 грн, націнка постачальника – 58 грн. У підсумку – 8 031 грн.

 

Теги: , , , , , , , , ,