Як українці допомагають багатіти Європі?

ЩОМІСЯЦЯ З КРАЇНИ ВИЇЖДЖАЄ ПО 100 ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ, ВИЗНАВ ДНЯМИ МІНІСТР ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ПАВЛО КЛІМКІН. І ГОТОВИХ ЕМІГРУВАТИ АБО ВИЇХАТИ НА РОБОТУ ДО КРАЇН ЄС МЕНШЕ НЕ СТАЄ

ПІДНІМАЄМО ЕКОНОМІКУ ПОЛЬЩІ

У рейтингу «50 найвпливовіших людей польської економіки», який складає популярне польське видання Dziennik Gazeta Prawna, українці посіли 2-е місце, випередивши навіть президента країни Анджея Дуду. «Українці – колективний герой польської економіки, або хоча б важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», – заявили укладачі рейтингу, повідомляє Укрінформ. Економіка сусідів успішно розвивається, потребує робочих рук, так що Україна активно «підставляє плече» у найрізноманітниших галузях. Адже самі поляки успішно працюють в багатших, ніж їхня батьківщина, країнах Євросоюзу.

Торік польські працедавці подали 1,7 млн заяв про намір прийняти на роботу громадян України. Це на третину більше, ніж минулого року, а порівняно з 2014-м зростання склало 350%. Як підкреслює видання, кількість заяв не дорівнює кількості офіційно працевлаштованих українців, проте тенденція – в наявності. Крім того, якщо раніше на заробітки до Польщі та інших країн ЄС частіше їхали із західних областей, то зараз на цей напрям переорієнтовуються і мешканці сходу. Росія все ще посідає друге місце за кількістю українців, що працюють на її території. Проте, за словами експертів, через погіршення стосунків між країнами українці все частіше шукають роботу в Євросоюзі.

ХТО ПРИЙДЕ НА НАШІ РОБОЧІ МІСЦЯ

Як має намір боротися з проблемою відтоку кадрів Україна? Це питання з розряду риторичних. Держпосадовці визнають, що, з одного боку, трудові мігранти щорік вливають в економіку України від 5 до 9 млрд дол., переказуючи кошти сім’ям, що залишаються тут. З іншого – державні мужі звинувачують тих, що виїхали, в тому, що українським працедавцям доводиться підвищувати зарплати, щоб зберегти кваліфіковані кадри. На думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, зростання зарплат негативно відбивається на вартості вироблюваного продукту, а в результаті – в країні прискорюється інфляція. Тим часом, нагадують в ООН, значна трудова міграція призведе до того, що дуже скоро Україні самій доведеться залучати до роботи громадян з інших, ще бідніших країн.

Теги: , , , , , ,