«Наш Край» ініціював звернення до Кабміну щодо рентної плати за користування зрошувальними системами

Депутати Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» виступили з ініціативою підтримати українських аграріїв та звернутися до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України з пропозицією скасувати рентну плату для тих господарників, які користуються зрошувальними системами.

Дане питання винесене на розгляд сесії облради. Як зазначив голова «Нашого краю» на Миколаївщині Юрій Кормишкін, якщо Кабмін піде на такі кроки, то уже в цьому сезоні українські аграрії, розпочавши роботу по зрошенню сільськогосподарських культур відчують значну підтримку.

– В податковому кодексі 1 січня були прийняті зміни і нашим зрошувальним системам поставили рентну плату. Якщо на сьогодні забор вод на зрошення коштував 25-50 копійок, то у зв’язку зі змінами у податковому кодексі, який суперечить земельному та водному кодексам, сьогодні люди, які займаються зрошенням, будуть платити в два-три рази більше, – звернувся до депутатів Кормишкін на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села.

По словам Кормишкіна часу залишилось не так багато, так як уже через півтора місяці господарники розпочнуть активну фазу використання зрошувальних систем.

– Ми підготували цей документ, щоб у Верховній Раді внесли правку, що зазначені сільгоспвиробники є платниками ренти на використання води. Таким чином, ми допоможемо нашим аграріям, які займаються зрошенням, платити за воду не в два-три рази більше, і привести законодавство в порядок, – підкреслив Юрій Кормишкін.

Теги: , , , , , , ,