Перлина Вознесенського краю, — на Миколаївщині Олександрівська ОТГ показує як треба господарювати

На Миколаївщині за 4 роки децентралізації створено 28 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З поміж них одною з найпотужніших як за кількістю людей, так і за економічним потенціалом є Олександрівська ОТГ Вознесенського району. До складу громади увійшли Олександрівська селищна рада, Воронівська та Трикратська сільські ради. Наразі в громаді проживає близько 12 тис. людей. Проте, як стверджують олександрівці, громада оживає — після об’єднання люди повертаються до батьківського краю.

Завдяки господарському підходу громада Олександрівки з кожним роком набирає обертів розвитку. Бюджет Олександрівської ОТГ виконується більш як на 110%. Об’єднавши зусилля ради та громади, вдалося розробити власну стратегію розвитку та заявити про сміливі амбіції заробітку на зеленому туризмі.  Олександрівська громада – створила при селищній раді громадську раду з числа молоді та жителів всіх сіл, що входять до складу громади. Серед членів дорадчого органу є студенти, підприємці, місцеві фермери та ремесленики. Наразі, за словами депутатів Олександрівської ОТГ від партії «НАШ КРАЙ», громадська рада займається підготовкою пропозицій, щодо розробки туристичних маршрутів на території ОТГ та послуг, які зможе надавати громада туристам: проживання, оренда знаряддя, харчування, транспортування та екскурсії.

«Наша громада дуже багата. Сама природа нас нагородила прекрасними місцинами, які є гордістю не тільки нашої громади, але й усієї України. На території села національний парк «Бузький Гард», знаменитий Актовський каньйон, родова садиба ботаніка Віктора Скаржинського та насаджений ним унікальний ліс-лабіринт.  Вважаємо, що буде злочином, якщо ми не створимо умови в своїй громаді для того, аби всі, а не тільки наші жителі мали змогу помилуватися красотами нашого краю та відпочити на свіжому повітрі. Гостинності у нас не віднімати, а господарювати ми вміємо. Тож думаємо, разом ми зможемо запустити в громаді «зелений туризм» на достойному рівні», — говорять депутати.

В цьому році, як стверджують «нашекраєвці», заплановано ремонти будинків культури в селах Актове, Воронівка та Трикрати. Чекає ремонт також на Трикратську амбулаторію, Олександрівську школу мистецтв. Запланована реконструкція водогінної мережі по вулицях Першотравнева та Шарохіна. Заплановано ремонт свердловин у Трикратах та Воронівці. Хочуть олександрівці і відремонтувати Воронівську амбулаторію, так як на меті максимально розвити сферу охорони здоров’я у себе на місці.

В громаді вирішили максимально зміцнити наявну медичну базу та зберегти кадровий потенціал. Тож, незважаючи на те, що будуть створені госпітальні округи, олександрівці продовжать фінансувати терапевтичне відділення, яке налічує 10 ліжок – місць. Планують закінчити створення власного центру надання первинної медико-санітарної допомоги та уже до кінця року запланували придбання сучасного УЗД-апарату для обслуговування олександрівців.

Сьогодні «нашекраєвці» в Олександрівській ОТГ представляють більшість в раді, а це 15 представників з 26 депутатів. І як зазначають депутати від «Нашого Краю» — розвиток Олександрівки основне завдання, яке вони ставлять перед собою в голосуванні за будь-яке рішення та в своїх власних ініціативах.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: , , , , ,