Український фермер має виробляти масло та сир, а не продавати сировину, – «Наш край» вимагає підтримати фермерів, а не олігархів

Спростити порядок отримання державної допомоги фермерам та фермерським кооперативам вимагає від уряду партія “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, через бюрократичний механізм отримання державної допомоги, фермери не можуть виробляти готову продукцію та вимушені продавати сировину.

«Сьогодні, щоб простому фермеру отримати бодай копійку допомоги від держави, він має кинути все господарство, зібрати купу довідок та виконати численні бюрократичні вимоги. За таких умов український фермер не має можливості виготовляти сир і масло та змушений продавати сировину. Натомість мільярдні дотації без будь-яких перешкод отримують великі агрокомпанії. Держава повинна підтримати фермерів та фермерські кооперативи, а не олігархів”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що розвиток фермерства та сільської кооперації – це відродження села.

«Якщо держава буде стимулювати сільське господарство на рівні фермерів та фермерських кооперативів, це дасть можливість створити нові робочі місця, модернізувати виробництво. Та й молодь, зрештою, отримає нові перспективи, а не буде виїжджати з села», – переконаний Олександр Мазурчак.

«Наш край» закликає уряд негайно внести зміни до програми підтримки фермерів та порядку використання коштів, передбачених для надання фінансової допомоги фермерам.

«Якщо фермери і далі продавитимуть лише сировину, ми скотимось до «рапсової республіки». Українські фермери мають нарешті отримати ресурси, щоб випускати продукцію з доданою вартістю, а не сировину», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, в Україні сьогодні налічується понад 33 тис. фермерських господарств. Це становить понад 70% від загальної кількості економічно активних сільськогосподарських підприємств.

Теги: , ,