П’ЯТЬ НАЙМАСШТАБНІШИХ ТЕХНОГЕННИХ КАТАСТРОФ

Причини техногенних катастроф можуть бути різними – від природних катаклізмів до людської неуважності. Але шкода від них – згубна для населення планети.

  • Вибух на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року. Найбільша аварія за всю історію атомної енергетики, що стала своєрідним символом техногенних катастроф. Вибух реактора на Чорнобильській АЕС викинув в атмосферу радіоактивні речовини, через що довелося евакуювати декілька населених пунктів.

  • Аварія на Фукусимі

11 березня 2011 року. Радіаційні й техногенні катастрофи трапляються навіть у високотехнологічній Японії. Винуватцями аварії на АЕС «Фукусима-1» стали землетрус і цунамі.

14-метрова хвиля затопила чотири реактори з шести, вивела з ладу систему охолодження. В результаті вибуху в зовнішнє середовище потрапила радіація. Ліквідація наслідків аварії на АЕС триватиме не менше 40 років.

 

  • Бхопальська катастрофа

3 грудня 1984 року. Одна з найбільших техногенних катастроф в історії, що сталася в індійському місті Бхопал. В результаті аварії на хімзаводі, що виробляє пестициди, стався викид отруйної речовини метилізоціанату. В день викиду загинули близько 3 тисяч осіб, ще 15 тисяч – протягом наступних років, а так чи інакше зачеплені виявилися сотні тисяч.

  • Трагедія на греблі Баньцяо

8 серпня 1975 року. Через повінь, спричинену тайфуном Ніна, греблю прорвало, загинули 26 тисяч осіб, а сотні тисяч постраждали. У цій катастрофі навіть не можна докорити конструкторам греблі, вона була розрахована на сильні повені, але ця була абсолютно безпрецедентною.

  • У 1954 році США провели випробування ядерної зброї в районі Маршаллових островів в Тихому океані. Ядерний заряд був у тисячу разів потужніший за бомбу, скинуту на Хіросіму. Техногенна екологічна катастрофа призвела до того, що в радіусі десятків тисяч кілометрів було знищено майже все живе.
Теги: , , ,