Три мільйони українців зустріли травневі свята на роботі за кордоном, – «Наш край» закликає уряд працевлаштувати їх вдома

За рік у пошуках заробітку за кордон виїздить близько 4 мільйонів українців, які не можуть працевлаштуватись вдома. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак у зверненні до Кабміну із вимогою розробити покроковий план розвитку економіки для зменшення ризиків від трудової міграції.

За його словами, понад три мільйони українців зустріли травневі свята на роботі за кордоном.

“З початком тепла українці вирушили на сезонні роботи за кордон. У середньому за рік у пошуках заробітку з країни виїжджає близько 4 млн громадян, з них понад 2,5 млн проживають там постійно. І це не тільки збіднілі українці, яким нема що втрачати: виїжджають науковці, бізнесмени, лікарі та підприємці. Для зменшення ризиків від трудової міграції треба впритул зайнятись вітчизняною економікою – не для звітів МВФ, а для вирішення нагальних проблем розвитку країни”, – зазначив Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, тільки суттєве зростання економіки може підвищити заробітну плату та купівельну спроможність громадян.

«Усе, що сьогодні робить уряд, – це підготовка кадрів для економік країн ЄС. Кабміну необхідно негайно розробити заходи, які спонукатимуть підприємства підвищувати заробітну плату, уповільнюватимуть інфляцію та збільшуватимуть купівельну спроможність громадян», – заявив він.

«Наш край», наголосив Олександр Мазурчак, напрацював пакет заходів для розвитку економіки.

«Ми пропонуємо вкладати кошти в будівництво доріг, тому що нові якісні дороги працюють на розвиток економіки. Слід реанімувати оборонно-промисловий комплекс. В аграрному секторі: розвивати мале та середнє фермерство, переробку сировини в готовий продукт. Окрім цього потрібно запроваджувати електронне урядування як у розвинених країнах, посилити захист бізнесу від рейдерства та тиску з боку силовиків», – відзначив він.

Інакше українці далі працюватимуть на економіку інших держав, вважає Олександр Мазурчак.

Як відомо, Україна входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За оцінками експертів, кількість трудових мігрантів щороку сягає 4 млн осіб. При цьому, одночасно за межами країни може знаходитися понад 2,5 млн українців.

 

Теги: , ,