З нагоди Дня Перемоги «Наш Край» навідав ветеранів Нової Одеси

З нагоди 73-ї річниці З Дня Перемоги союзників над нацизмом представники партії «Наш край» навідали ветеранів Другої світової війни, що проживають в Новій Одесі.

Від голови «Нашого краю» на Миколаївщині Юрія Кормишкіна ветеранам вручили подарунки та предали вітання.

Голова Новоодеської партійної організації «Наш Край» Сергій Попов передав слова вдячності ветеранам та побажав їм міцного здоров’я, життєвої енергії та затишку. А вони, у свою чергу, ділилися спогадами про воєнні роки та дякували за увагу і турботу.

«Та жертва і той подвиг, котрий ви зробили борючись із нацистським ворогом, сьогодні як ніколи раніше близько усім українцям. І ми неймовірно вдячні вам за все, що ви зробили у ті далекі і страшні роки. Ворог не пройшов тоді і не пройде зараз. Тому спасибі вам, що навчили нас боротися», — відзначив Сергій Попов.

За період окупації фашисти розстріляли по району 282 людини, повісили 8, померло від тортур 5, вигнали в рабство до Німеччини 896, в той час по Новій Одесі розстріляли 191 людину.

Нагадаємо, що 7 травня о 2:41 ночі в Реймсі, був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Від імені союзників акт про капітуляцію підписали генерал Вальтер Беделл Сміт, генерал І. Суслопаров (як свідок від СРСР) і генерал Франсуа Севез (від Франції). Від Німеччини його підписали адмірал Ганс-Георг фон Фрідебург і генерал Йодль.

8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (9 травня о 0:43 за московським часом) генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель, а також представники німецьких ВМС, що мали відповідні повноваження від Деніца, на вимогу Сталіна повторно підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що ознаменувало закінчення Німецько-радянської війни.

За узгодженням між урядами СРСР, США та Великої Британії була досягнута домовленість уважати процедуру в Реймсі попередньою. Проте у західній історіографії підписання капітуляції німецьких збройних сил, як правило, пов’язується із процедурою в Реймсі, а підписання акту про капітуляцію у Берліні вважається його ратифікацією.

9 травня на центральний аеродром ім. М. В. Фрунзе приземлився Лі-2 з екіпажем А. Семенкова, що доставив у Москву акт про капітуляцію нацистської Німеччини.

8 травня 1945 року, до підписання Акту про капітуляцію, М. Калініним був підписаний Указ Президії Верховної ради СРСР, що оголошував 9 травня «Святом Перемоги» та неробочим днем. Відповідні декрети видали також уряди інших комуністичних країн Східної Європи.

Наприкінці 1947 року І. Сталін скасував святкування цього дня. Відновлений у 1965 зі статусом державного свята.

 

Теги: , , ,