Уряд перетворює 1,5 млн українців на нових боржників ЖКГ, – «Наш край» закликає скасувати новий порядок отримання субсидій

Скасувати нові соціальні норми споживання комунпослуг та умови отримання субсидій закликає уряд партія “Наш край”. Про це заявив співголова уряду Олександр Мазурчак.

За його словами, нові правила для отримання субсидій перетворять 1,5 млн отримувачів на нових боржників ЖКГ.

“Без громадського обговорення та економічного обґрунтування уряд вирішив на 20% скоротити кількість отримувачів субсидій. Тепер, через нові правила 1,5 млн українців, які раніше отримували субсидії, стануть новими боржниками ЖКГ. Доходи громадян скорочуються, а чиновники ухвалюють рішення підвищити витрати людей та суттєво скорочують всі соціальні нормативи споживання комунпослуг. Потрібно негайно переглянути оновлені правила для отримання субсидій”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, будь-яким змінам соціальних норм повинні передувати тривалі програми з енергоефективності.

“Перед тим, як змінювати соціальні норми, для початку треба зменшити катастрофічну заборгованість за житлово-комунальні послуги. Для цього необхідно суттєво розширити державні програми з енергоефективності, зокрема “теплі кредити”, встановити справедливі тарифи та надавати якісні послуги”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Він закликав владу негайно скасувати нові вимоги для отримання субсидій та не продовжувати заганяти українців в борги.

“Різке скорочення отримувачів субсидій різко погіршить матеріальне становище українців та призведе до зростання загальної заборгованості за житлово-комунальні послуги. А це загрожуватиме колапсом усієї системи ЖКГ в країні”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, Постановою № 329 Кабміну від 27 квітня 2018 р. з 1 травня вводяться нові правила для отримання субсидій та скорочуються соціальні норми споживання комунальних послуг.