У КАБМІНІ ГОТУЮТЬСЯ БРАТИ ГРОШІ ЗА ПОСИЛКИ І ЗРОБИТИ СИГАРЕТИ ЩЕ ДОРОЖЧИМИ

Уряд змусить українців сплачувати ще більше податків. Зараз Державна фіскальна служба розробляє механізм контролю за постачанням товарів, які надходять до країни поштовими і експрес-відправленнями, і має намір обкладати податками посилки. Мінфін працює над новим оподаткуванням тютюнових виробів. Крім того, виникли ідеї платити «брудну» зарплату, а податки перераховувати самостійно.

ОТРИМАЛИ ПОСИЛКУ? ЗАПЛАТІТЬ

Державна фіскальна служба має намір оподаткувати посилки. Планують запровадити норму про обмеження кількості поштових відправлень, які людина має право отримати без сплати податків. Якщо раніше йшлося про пересилку з-за кордону, яку з 1 січня 2019 року і так обмежать трьома безподатковими посилками на місяць вартістю до 150 євро кожна, то зараз йдеться вже просто про поштові відправлення.

Фіскали аргументують це боротьбою з контрабандою: мовляв, в одній посилці можуть бути сотні одиниць товару, і через цю схему держава втрачає мільйони гривень. Проте на практиці мільйонні прибутки приховують великі імпортери «сірого» імпорту, і їх нововведення не торкнеться, попереджають експерти. Постраждають, як повелося, звичайні громадяни, які, заощаджуючи, перейшли на покупки в інтернетмагазинах. Плюс – студенти, яким надсилають продукти родичі з сіл, сім’ї, вимушені жити в різних містах тощо. До того ж, завдяки ініціативі ДФС влада отримає повний контроль над всіма пересилками в країні. Обмежуючи поштові відправлення, влада намагається відібрати в українців останнє.

Замість боротьби з олігархами та офшорами податківці посилюють натиск на пересічних громадян і виконують замовлення великих імпортерів, упевнені в партії «Наш край».

В МАГАЗИНАХ – ЛИШЕ ДОРОГІ СИГАРЕТИ

Нелегко доведеться і сім’ям, в яких є курці. Днями Мінфін оприлюднив закон «Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів». Цим документом вводиться новий фіскальний механізм, який забороняє продавати сигарети нижче за суму податків і собівартості. Для розрахунку «чесної» ставки акцизу запровадять спеціальні коефіцієнти. По суті, готуються встановити мінімальну ціну, нижче за яку не можна буде опускатися. За експертними оцінками, найдешевші сигарети коштуватимуть дорожче 30 грн. При цьому замість боротьби з палінням влада таким чином дасть зелене світло «чорному» тютюновому ринку, впевнені експерти.

ПРО ЗАРПЛАТУ «ЗВІТУЄМО» САМІ

Врешті, може змінитися й система оподаткування доходів фізосіб (ПДФО) – в Раду поданий законопроект, яким пропонується, щоб люди платили податок самостійно, отримуючи на руки «брудну» зарплату. Думки експертів із цього приводу розділилися. Проте більшість упевнена: ініціатива невчасна. По суті, пропонується перекласти функції бухгалтера і юриста на пересічних працівників, які самостійно сплачуватимуть податки і оформлятимуть документацію, а це не всім під силу, застерігають економісти.

Теги: , , , ,