ЯК УЛЯНА СУПРУН ГОТУЄТЬСЯ ЛІКУВАТИ УКРАЇНЦІВ

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун не втомлюється дивувати українців своїми ініціативами. Днями вона поділилася черговою новітньою рекомендацією – більше спати, аби відновити сили. Перед тим «архітектор медреформи» радила остерігатися кліщів, не боятися «сидіти на протягах» та не хвилюватися через протизаплідні пігулки, «від яких не ростуть вуса».

З подачі в.о. міністра замість плутанини через підписання декларацій з сімейним лікарем, недофінансування медзакладів і хронічного підвищення цін на ліки в ЗМІ та соцмережах частіше обговорюють дозвіл мочити Манту. А допис про вигаданість діагнозу «дисбактеріоз» став інформаційною бомбою – його поширили 1716 людей та тисячі долучилися до обговорення.

«Заяви в.о. міністра – це інформаційний шум, щоб відволікти увагу людей від катастрофічної ситуації з медициною та медичною реформою, – пояснює депутат Харківської обласної ради від «Нашого краю», лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Максим Водка.

– Адже немає політичної волі, грошей і глузду проводити справжнє реформування. Для цього слід вносити зміни до Конституції, відверто говорити з людьми про фінансування. Ці проблеми ховають, а галуззю реально керують вихідці з фармакологічного бізнесу».

При цьому серед своєрідних заяв в.о. голови відомства чимало таких, що відверто шокують медиків. Так, наприклад, медичне середовище збурила позиція пані Супрун щодо недоцільності флюорографії у виявленні туберкульозу. Ефективним способом, вважає вона, є анкетування пацієнтів – відповіді на запитання. Шквал емоцій викликала й порада не перейматися, якщо довелося посидіти на холодному.

«До різноманітних порад на медичну тематику слід вкрай обережно ставитися та враховувати індивідуальні особливості, вважає депутат Миколаївської обласної ради від «Нашого краю», начальник обласного шпиталю Володимир Поточняк. Думку лікарів найбільш влучно висловив відомий український психіатр та дисидент Семен Глузман. Він заявив, що тисячі лікарів із нетерпінням чекають «радісної звістки про її відставку».

Теги: , ,