Веселинівські чемпіони, — «Наш Край» вітає переможців Всесвітньої літньої гімназіади

Українські школяри, які брали участь у змаганнях вперше за 10 років, здобули 112 медалей, серед них 39 золотих! Чемпіонські титули на Миколаївщину привезли спортсмени з Веселинівщини. Про це розповів голова Веселинівської партійної організації «Наш Край» Сергій Свердан.

«Наш Веселинівський край представляли  два учні Веселинівської ЗОШ Самсонов Давид 10-а клас та Гринчук Сергій 11-б клас. Вид спорту греко-римська боротьба. Наші хлопці з честю і гідністю представляли Україну, Миколаївщину та рідний край Веселинівський. В запеклій боротьбі  золоту медаль виборов  Самсонов Давид (92кг) та став чемпіоном гімназіади. Гринчук Сергій (51кг) зайняв 3 місце і  виборов бронзову медаль. Ми пишаємося нашими вихованцями. Дякуємо нашим тренерам Зайченку І.К. та Гринчуку С.В. які виховують справжніх Чемпіонів», — сказав Сергій Свердан.

Змагання XVII Всесвітньої літньої Гімназіади проходили у марокканському Марракеші з 2-го по 9 травня під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF).   Після 10-річної перерви Україна повернулася до участі у цих мультикомплексних змаганнях. Цього року нагороди розігрувалися у 18 видах спорту, 6 з яких уперше включені до програми ігор – бокс, велоспорт, гольф, петанк, серфінг і тхеквондо. Українська команда в загальному заліку здобула абсолютну першість — вітчизняні спортсмени завоювали 112 нагород, серед них — 39 золотих, 39 срібних та 34 бронзових медалей.  У Марокко нашу країну представляли 122 школяра-спортсмена віком від 14-ти до 17 років. Вони представляли 22 області України. Юні українці боролися у 17 видах спорту. Зокрема, це стрільба з луку, легка атлетика, бокс, шахи, велоспорт, фехтування, художня гімнастика, спортивна гімнастика, спортивна аеробіка, дзюдо, карате, петанк, плавання, тхеквондо, теніс, вільна боротьба, греко-римська боротьба. У складі української команди були переможці й переможниці чемпіонатів світу та Європи, чемпіони України, а також переможці І Гімназіади України.

У Всесвітній літній Гімназіаді 2018 року брали участь близько 4000 спортсменів з 58 країн. Перше місце української команди стало для багатьох неочікуваним, але від того ще більш приємним результатом.

Всесвітня літня Гімназіада вперше була проведена в 1974 році в Німеччині. Спочатку змагання проводилися один раз на два роки, потім – один раз у чотири роки. У 2016 році за рішенням ISF, Гімназіаді повернули дворічний цикл. На африканському континенті Гімназіада проводилася вперше.