ПРОПИСКА ПО-НОВОМУ?

В Україні хочуть запровадити нові правила прописки. Якщо Верховна Рада ухвалить законопроект, розроблений в Офісі реформи адміністративних послуг, нові норми наберуть чинності з 2020 року. Декілька мільйонів осіб сьогодні прописані в одному місці, а працюють і живуть в іншому. Через це – безліч непорозумінь і конфліктних ситуацій.

За новими правилами для реєстрації знадобиться подати лише один документ – декларацію. На новому місці зареєструють протягом дня, не вимагаючи довідок, що підтверджують місце проживання тощо. Їх чиновники отримають самостійно з Єдиної інформаційної системи. Не вноситимуть зміни до паспортів, а власників житла просто поінформують про факт реєстрації.

Останнє викликає серйозну стурбованість власників житла. Фахівці ж говорять, що якраз зробити будь-які незаконні маніпуляції з житлом буде складно. Проте в цілому, намагаючись вирішити одні проблеми, законопроект спровокує появу інших. Виникнуть серйозні труднощі з військовим обліком, нарахуванням пільг і різних виплат та іншими питаннями, пов’язаними з бюджетом.