Мільйонні премії чиновників «Нафтогазу» за російський газ потрібно спрямувати на літній відпочинок дітей, – «Наш край»

«Наш край» виступив з ініціативою передачі 1 млрд премій чиновників «Нафтогазу» на фінансування літнього відпочинку 200 тисяч українських дітей. Про це заявила депутат Миколаївської обласної ради Олена Донченко.

За її словами, за 46 мільйонів доларів (понад 1 млрд грн), які спрямували собі на премії чиновники «Нафтогазу», могли би відпочити понад 200 тисяч українських дітей.

«Антисоціальне та аморальне рішення ухвалили чиновники «Нафтогазу», коли преміювали себе на 46 млн доларів за перемогу у суді над російським «Газпромом». У той час, коли мільйони українців вимушені вибирати – заплатити за комуналку чи купити їжу, а уряд закликає заощаджувати газ, відірване від реалій керівництво нафтогазового монополіста вирішило «розпиляти» ці гроші між собою. «Наш край» закликає чиновників передати кошти на відпочинок українських дітей», – зазначила Олена Донченко.

Депутат нагадала про досвід Польщі, в якій міністри, щоб повернути премії за минулий рік, продавали своє майно та брали кредити.

«Перед тим, як виписувати собі мільйонні премії, чиновники мали б врахувати наслідки скандалу у Польщі, коли екс-глава польського уряду виплатила значні премії собі та міністрам. Всі вони потім були змушені брати кредити та продавати майно, аби віддати отримані премії на благодійність», – наголосила Олена Донченко.

Окрім цього, вона закликала уряд заблокувати безсоромне рішення «Нафтогазу».

«Партія закликає чиновників відмовитись від грошей та профінансувати відпочинок українських дітей», – підсумувала депутат.

Як повідомлялося раніше, Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу» штрафу у розмірі 4,56 млрд доларів. Наглядова рада «Нафтогазу України» вирішила роздати співробітникам компанії близько 45,6 мільйонів доларів у якості премії за перемогу у суді над російським «Газпромом».

Теги: , ,