Через халатність чиновників Міносвіти батькам 350 тисяч школярів доведеться купувати підручники за свій рахунок, – «Наш край»

Уряд має провести службове розслідування та покарати винних у службовому недбальстві чиновників, через яке понад 350 тис. школярів не отримають нові підручники до 1 вересня. Про це заявив голова депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я Вознесенської районної ради Миколаївської області від політичної партії«НАШ КРАЙ», екс-начальник відділу освіти ОТГ Ігор Вікторович Копієвський. За його словами, через службове недбальство Міносвіти не встигає надрукувати нові підручники для понад 350 тисячшколярів.

«Уряд вкотре виявився не готовим до нового навчального року: Міносвіти не встигає вчасно надрукувати підручники для учнів 10-го класу. Як завжди, чиновники проґавили час та зараз намагаються втиснути друк, який розрахований на 7,5 місяців, у три місяці, що технічно неможливо. Це означає, що батьки знову будуть самі купувати підручники, які повинна надати держава. Уряд має покарати винних та переглянути умови затвердження нових підручників», – зазначив Копієвський Ігор Вікторович.

Депутат переконаний, що про жодні реформи від уряду не може йтися, якщо він не здатен справитись з елементарними завданнями.

«Завдання перед урядом стояло чіткенадрукувати 17 млн підручників для учнів перших, п’ятих та десятих класів. Українські потужності дозволяють надрукувати необхідну кількість підручників протягом 7,5 місяців. Невже складно було вчасно провести всю підготовчу роботу та забезпечити фінансування?», – наголосив І.Копієвський.

Голова депутатської комісії, депутат Ігор Копієвський переконаний, що чиновники Міносвіти мають відповісти за невчасне отримання дітьми нових підручників.

«Наш край» очікує від уряду розслідування та покарання винних чиновників. Діти не повинні страждати через службове недбальство. Країна має працювати для дітей», – підсумував Ігор Копієвський.

Як відомо, міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявила, що у 2018 році друкуються підручники одночасно для трьох класів – 1 класу за новим стандартом, 5 та 10 класів. Через це десятикласники отримають паперові версії підручників протягом вересня-жовтня.

Теги: , , , , , , ,