«Наш край»: Міносвіти не пускає у школи першокласників, батьки яких живуть в орендованих квартирах

Українським дітям не вистачає місць у школах. Але замість збільшення будівництва навчальних закладів, Міносвіти вигадало нові умови вступу до першого класу: діти батьків, які живуть в орендованих квартирах, опинилися у складній ситуації та змушені вчитися далеко від дому.

Нові умови для вступу до першого класу, які запровадив уряд, – це нові
незручності для українців. Фактично він запровадив зрівнялівку, яка:
○ знищує спеціалізовані школи;
○ знищує «соціальні ліфти» для обдарованих дітей.

Діти ж багатіїв та топ-чиновників як їздили у приватні школи зі своїм водієм, так і будуть їздити.

У складну ситуацію потрапили батьки, які живуть не за місцем своєї реєстрації. Наприклад, в іншому місті, або в іншому районі міста. Це здебільшого стосується великих міст та обласних центрів – зокрема, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Львова, Миколаєва. Окрім всього іншого, це порушує конституційний принцип свободи вибору місця проживання.

Ситуація, що склалася у країні зі школами, виникла не вчора. Роками будувалися та продовжують будуватись нові квартали і мікрорайони без належної соціальної інфраструктури: шкіл, дитсадочків, лікарень.

Люди купують нове житло, а користуються соціальною інфраструктурою старих районів, яка була збудована 30-40 років тому та не розрахована на збільшену кількість людей. Уряд зняв з себе відповідальність з прийом у забудовників нових мікрорайонів. Цей процес неконтрольований і часто має ознаки корупційності. Наслідок – нестача місць в дитсадках та школах.

З 1991 року в Україні припинили роботу 5 тис. середніх навчальних закладів. Тільки з 2013 року закрилося майже 1000 шкіл, замість яких було відкрито лише 34 нових. Цього року влада обіцяє почати будівництво 20 нових шкіл.

Партія «Наш край» закликає владу:
○ посилити відповідальність чиновників, які узгоджують плани забудови міст без соціальної інфраструктури;
○ перевірити рішення щодо прийомки нових мікрорайонів без соціальної інфраструктури;
○ модернізувати та збільшити програму будівництва нових шкіл, звернувши увагу на «спальні» райони.

Теги: , , , ,