Українці розпочали масштабну боротьбу проти підвищення ціни на газ

В Україні готуються знову підвищити ціну на газ. Хоча за останніх 5 років тарифи й так зросли в 9,7 разу. Оскільки цей тариф закладений у все і вся, ще більше здорожчають продукти, товари та послуги. Проте – що б не казали сьогодні в Кабміні – необхідності для здорожчання газу немає. Навпаки, є можливість знизити тариф у 2,5 разу.

«МВФ НЕ РОЗУМІЄ»

Без грошей МВФ все буде дуже погано. Долар мало не по 40, ціни захмарні й жодних інвесторів. Так лякає українців влада, готуючись – на вимогу Міжнародного валютного фонду – підвищити тариф на газ. Хоча, здавалося б, ще взимку прем’єр навіть заспокоював народ – мовляв, з 2020 року газ дешевшатиме. Тепер же з’ясовується, що без підвищення тарифів чергового траншу кредиту Україні не бачити. А в МВФ не розуміють, чому для промислових підприємств, що заробляють мільярдні прибутки, і для українців, що ледве зводять кінці з кінцями, тобто – споживачів, різні суми в платіжках. Країна – одна, значить, і тарифи мають бути однаковими, говорять у Фонді. І – не хочуть давати грошей, доки наші міністри не виправлять цю «помилку».

Який вихід? Уряд бачить лише один – підвищити ціну на газ. Насправді, є ще два шляхи. По-перше, не слухати МВФ, працюючи на користь України й українців (Про те, чим закінчилася «допомога» Фонду для Югославії та інших країн, що зважилися під впливом МВФ на реформи, – читайте на стр.4). По-друге, ігнорувати «рекомендації» МВФ щодо енергоресурсів. Адже населення може перейти повністю на свій, український, газ.

ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ НЕМАЄ ПІДСТАВ

Наша країна, навіть не займаючись толком ні газовидобуванням, ні енергозбереженням, прямо зараз, зі старту, здатна забезпечити всі потреби людей газом з вітчизняних родовищ. Більше того – вже забезпечує. «Підстав для підвищення ціни на газ для населення немає. Але це питання до прем’єра, це політичне питання. Лише 3% всього об’єму газу, який продається населенню, імпортується з-за кордону. 97% – видобуток внутрішній», – заявив нещодавно очільник Міністерства енергетики Ігор Насалик. Чому ж ми платимо за свій газ, як за імпортний? Та ще з усіх боків нам стверджують, що імпортний газ дорожчає, тому потрібно платити втридорога, віддаючи за комуналку майже все, що заробляєш? Це питання до уряду, який взагалі-то вважає за краще замовчувати тему, куди дівається український газ.

Можливо, тому, що як за віт чизняний, дешевий, газ платять підприємства українських олігархів, а люди взимку віддають за тепло в своїх «хрущівках» і «брежнєвках» стільки, ніби оплачують палаци?

ВИДОБУЛИ БІЛЬШЕ, НІЖ ПОТРІБНО ДЛЯ ЛЮДЕЙ

За минулий рік в Україні видобули більше газу, ніж необхідно для того, аби в усіх українських будинках, квартирах і лікарнях були світло й тепло (див. підверстку «Лише цифри»). Розвідані запаси газу, за різними оцінками, складають від 5 до 11 трлн куб м газу в 402 газових родовищах. А запровадження енергозбережних технологій, за даними Моніторингу енергоефективності України 2016, здатне в півтора разу перекрити витрати України на імпорт газу. А якщо перестати виплачувати чиновникам багатотисячні премії, то запровадити й ще низку енергозбережних проектів. До речі, під тиском «Нашого краю» Кабмін заборонив держкомпаніям виплачувати величезні бонуси.

Партія «Наш край» підготувала програму зниження тарифів і відновлення галузі ЖКГ. Але для того, щоб почати запроваджувати її, необхідно зупинити шантаж влади і не дати урядові підвищити ціну на газ. В країні розпочався ініційований «Нашим краєм» всеукраїнський збір підписів проти підвищення ціни на газ «Ні – підвищенню ціни на газ!». Він відбуватиметься в усіх регіонах України, а також в мережі інтернет. Підтримати ініціативу можна й зателефонувавши на «гарячу» лінію партії – 800 21 800 4. Партія закликає кожного поставити свій підпис проти грабіжницької політики урядовців. Україні – газ за українською ціною!

Теги: , , , , ,